Havadis16.com - 22 Eylül 2018, Cumartesi

Yaban hayatını koruyalım

29 Ocak 2014
Yaban hayatını koruyalım için yorumlar kapalı
Yaban hayatını koruyalım
Bursa Valisi Münir Karaloğlu, DSİ Bölge Müdürlüğü ile Orman ve Su İşleri 2. Bölge Müdürlüğünü ziyaret ederek brifing aldı.
İlk olarak DSİ Bölge Müdürlüğü’ne giderek Bölge Müdürü Sinan Tahsin Sarıoğlu’ndan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Sulama projeleri ile ilgili bilgi alan Vali Karaloğlu, “Bursa’da Tarım, Sanayi ve Hayvancılıkta dengeyi sağlayacağız, bunların hepsi bizim için önemlidir, yapımı devam eden, proje aşamasında olan baraj ve gölet inşaatlarını hızlandırın” talimatını verdi.

Bursa’da içme suyu sıkıntısı olmayacağını belirten Vali Karaloğlu: “sulama projelerini hızlandırın. Sulama kanallarının kontrol ve bakımını iyi yapın” dedi.

YABAN HAYATINI KORUYALIM

Orman ve Su İşleri 2. Bölge Müdürlüğüne geçen Vali Karaloğlu, sokak hayvanları için yapılan evlerin teslim töreninden sonra müdürlüğün çalışmalarını inceledi.

Bölge müdürü Yahya Güngör’den bilgi alan Vali Karaloğlu; “Doğal hayatı koruma ve Bursa çevresinde biyolojik çeşitlilik envanteri izleme çalışmalarını tamamlayarak yaban hayatı koruyalım” dedi.

Uludağ’da yapımı devam eden kır evleri’nin son hali hakkında bilgi alan Vali Karaloğlu: “Uludağ’da günübirlik piknikçilerin kullanmaları için yağmur barınaklarını artırın” diye talimat verdi.

Bölge müdüründen ayrıntılı bilgi alan Vali Karaloğlu “yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.