Havadis16.com - 14 Aralık 2018, Cuma

Yaban hayvanlarına meyve fidanı

2 Nisan 2018
Yaban hayvanlarına meyve fidanı için yorumlar kapalı
Yaban hayvanlarına meyve fidanı

Mustafakemalpaşa’da ‘Yaban Hayvanlarının Doğal Ortamlarında Desteklenmesi Eylem Planı’ kapsamında bin adet meyve fidanı toprakla buluştu. Doğa Koruma Milli Parklar Bursa Şube Müdürlüğü koordinasyonunda Belediye Başkanlığı, Orman İşletme Müdürlüğü, Avcılar ve Atıcılar Kulübü Derneği ile birlikte Mustafakemalpaşa’nın orman havzalarına meyve fidanı dikildi.

Orman Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen fidan dikim etkinliğinde konuşan Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, orman varlığını geliştirmeye yönelik yapılan tüm çalışmalara destek verdiklerini söyledi. Başkan Kurtulan; “ Yeşili görmeyen gözler, göz zevkinden mahrumdur. 1.742 km2’nin %60’ının ormanlarla kaplı olduğu bir bölgede yaşıyoruz. Mustafakemalpaşa’nın yeşil kalması ve bu sevginin gelecek nesillere aktarılması için gösterilen çabaları destekliyoruz. Orman İşletmemiz de hem halka dağıttıkları fidanlarla hem de kendi dikimleriyle yeşile olan bağlılığı pekiştiriyorlar. Orman varlığımızı koruyarak, geliştirmeye devam edeceğiz ” dedi.

Orman Haftası’nda yaklaşık binin üzerinde fidan dikimi ve dağıtımı gerçekleştirdiklerini belirten Orman ve Su İşleri Bakanlığı 2. Bölge Müdürlüğü İşletme Müdür Yardımcısı Gökhan Yıldırımlı ise yabani hayvanların kendi doğal ortamlarında besin ihtiyacının karşılanacağını kaydetti.

Başkan Sadi Kurtulan daha sonra Orman İşletme Müdürlüğü bahçesine sembolik olarak fidan dikimi gerçekleştirdi.

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.