Havadis16.com - 14 Aralık 2018, Cuma

YAŞAM KALİTESİ BÜYÜKŞEHİR’LE YÜKSELİYOR

25 Ocak 2016
YAŞAM KALİTESİ BÜYÜKŞEHİR’LE YÜKSELİYOR için yorumlar kapalı
YAŞAM KALİTESİ BÜYÜKŞEHİR’LE YÜKSELİYOR

İhtiyaç sahibi vatandaşları tespit ederek onlara eksik kaldıkları alanlarda giyim ve gıda takviyesinde bulduklarını açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bu şekilde sosyal adaleti sağlamaya çalıştıklarını, dar gelirli vatandaşların hayat standartlarını yükselttiklerini söyledi. Büyükşehir Belediyesi, Bursa’yı daha yaşanabilir ve sağlıklı hale getirmek amacıyla sürdürdüğü çalışmalar kapsamında sosyal belediyecilikte de iddialı adımlar atmaya devam ediyor. Bütünşehir sınırları içerisinde belediye ekipleri tarafından tespit edilen ihtiyaç sahibi vatandaşlar, her alanda desteklenerek toplumla bütünleşmelerinin önü açılıyor.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Fomara Fevzi Çakmak Katlı Otoparkı zemininde yer alan ve Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne bağlı çalışan gıda ile giyim deposunda incelemelerde bulundu. Büyükşehir olarak sosyal belediyecilik gereği halka her alanda hizmet ettiklerini belirten Başkan Altepe, dezavantajlı vatandaşları mutlu etmek, onların eksikliklerini gidermek ve yaşam kalitelerini artırmak için faaliyet gösterdiklerini ifade etti.  Toplum içerisinde huzuru dolayısıyla adaleti sağlamak istediklerini, bu nedenle sıkıntı çeken tüm kesimleri sahiplendiklerini kaydeden Başkan Altepe, “Büyükşehir olarak bu konuda kurumsallaştık. İhtiyaç sahibi hemşerilerimizi belirliyor ve onları kent merkezindeki 3 noktada yer alan gıda ve giyim bankalarımıza davet ediyoruz. Burada aile bireylerinin tamamı, istedikleri şekilde baştan aşağıya giydiriliyor. Onların ihtiyacı olan pantolondan ayakkabıya monttan kazağa kadar ne konuda eksiklik varsa ailelere yardımcı oluyoruz” dedi.

Başkan Altepe, hizmet edilirken her şeyin en kalitelisini kullandıklarını belirtti. Giyim ve gıda bankalarının önce hayırsever işadamlarının destekleriyle doldurulduğunu, eksik kalan alanlar için ihaleye çıkarak alım yaptıklarını vurgulayan Başkan Altepe, “Hedefimiz onların yüzünü güldürmek. Özellikle bayram günlerinde yoğun çalışıyoruz. Bu hizmetin başlamasında, işlemesinde ve gelişmesinde destek sağlayan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YAŞAM KALİTESİ BÜYÜKŞEHİR’LE YÜKSELİYOR Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.