Havadis16.com - 25 Eylül 2018, Salı

YAZICI: TERÖR KÜRESEL TEHDİTTİR

23 Mart 2016
YAZICI: TERÖR KÜRESEL TEHDİTTİR için yorumlar kapalı
YAZICI: TERÖR KÜRESEL TEHDİTTİR

Belçika’nın Başkenti Brüksel’de dün sabah meydana gelen üç ayrı terör saldırısı sonrası AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı yaptığı basın açıklamasında “Terör örgütü çadırının Brüksel’de kurulmasına izin vererek teröre destek çıkan bu ülke maalesef bizim yıllardır çektiğimiz acıyı yaşıyor. Terörün dini, milliyeti ve vatanı olmadığını ve tüm dünyanın birlikte hareket etmesi gerektiğini hep söyledik, söylemeye devam edeceğiz” dedi.

‘AVRUPA TÜRKİYE’DEKİ TERÖR SORUNUNA YILLARDIR ÜÇ MAYMUNU OYNUYOR’

Terörün ülkelerin değil, dünyanın sorunu olduğunu ve küresel bir tehdit oluşturduğunu söyleyen AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Yazıcı açıklamasında “Nerede olursa olsun masum insanların canını hedef alan bu eylemleri şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Terör insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur. Tüm ülkeler teröre karşı birlikte hareket etmelidir” dedi.

Başkan Yazıcı “Terörün acısını yıllardır bununla mücadele eden ve her defasında tüm dünyaya terörün milliyeti, dini ve vatanı yoktur, bugün bize çevrilmiş silahlar yarın size de çevrilir diyerek uyarıda bulunan Türkiye olarak biz biliriz “ dediği açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Avrupa yıllardır ülkemizdeki terör saldırılarında hep 3 maymunu oynadı. Gün geldi, seyirci kaldıkları hatta destek çıktıkları terör onları da vurmaya başladı. Daha üç gün önce, ülke olarak Taksim’deki patlamanın acısını yaşadığımız sırada bu ülkenin başkenti Brüksel’in tam göbeğinde terör örgütü taziye çadırı açtı. Tüm uyarılarımıza rağmen Belçika hükümeti çadırı kaldırmamakta direndi ve teröre verdiği desteği gözler önüne serdi. Maalesef dün terör onları da vurdu. Bu acıyı en iyi biz anlarız. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği ‘Terör akrep gibidir, onu taşıyanı da bir gün mutlaka sokar’ sözü geldiğimiz noktada haklılığımızı ortaya çıkarmıştır.”

 

TERÖR ÖRGÜTLERİ ARASINDA AYRIM YAPILAMAZ

 

Terör örgütleri arasında ayrım yapılmamasına da dikkat çeken Başkan Hüdayi Yazıcı açıklamasını “İsmi ne olursa olsun tüm terör örgütleri aynı amaca hizmet ediyorlar. Terörün dini, milliyeti, ırkı, cinsi ve vatanı yoktur. Benim teröristim iyi, seninki kötü anlayışı ile hareket edilemez. Terör küresel tehdittir. Bu vesileyle saldırılardan dolayı Belçika hükümeti ve halkına taziyelerimizi sunuyor, terörü şiddetle lanetliyoruz” sözleri ile sonlandırdı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.