Havadis16.com - 15 Kasım 2018, Perşembe

Yazıcı’dan hastanleri birleştirin çağrısı

31 Ocak 2015
Yazıcı’dan hastanleri birleştirin çağrısı için yorumlar kapalı
Yazıcı’dan hastanleri birleştirin çağrısı

AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Prof. Dr. Türkan Akyol Göğüs Hastalıkları Hastanesi’ni ziyaret etti. 

Ziyarette hastane başhekimi Uzm. Dr. İbrahim Ocak ve diğer hastane yöneticileri ile bir araya gelen İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, Bursa’da çok kritik hizmet veren iki göğüs hastanesi binalarının birleştirilmesi ve tek hastane olarak hizmet vermesi gerektiğini söyledi. Yıldırım’da tüm Bursa’ya bakan büyük bir göğüs hastanesi olması gerektiğinin altını çizen Yazıcı; “Biz AK Parti Yıldırım İlçe Başkanlığı olarak bu iki hastanenin bir araya gelmesini istiyoruz. Birbirinden neredeyse 2 kilometre uzakta yapılan ve tek bir hastane adı altında hizmet vermeye çalışan böyle bir hastane hem çalışanlar için zahmetli hem de buraya tedavi olmak için gelen hastalarımız için büyük bir külfet oluşturmakta. Biz bu iki binanın tek bir çatı altında birleştiği büyük bir göğüs hastanesi yapılmasını istiyoruz. Şuanda iki hastanede de fiziki yeterlilik yok. Kapasite artırımı gerekiyor. Bu sıkıntının çözülmesi adına gerekli adımları attık. Sağlık Bakanlığı yetkililerinden, milletvekillerimizden ve Valimiz Sayın Münir Karaloğlu’ndan bu konuya el atmaları için ricalarda bulunduk. Sizlerin de desteği ve isteği ile inşallah bu konuyu çözeceğiz” şeklinde konuştu.

“HASTALAR AYAKTA TEDAVİ EDİLİYOR”

İlçe başkanlığı sebebiyle daha önce defalarca bu hastanelere ziyarete geldiğini kaydeden Hüdayi Yazıcı, fiziki ortamın çok yetersizliğini birçok kez gözlemlediklerini ve hastaların ayakta tedavi edildiğine şahit olduklarını vurguladı. Bu sıkıntının biran evvel çözüme kavuşturulması gerektiğini belirten Yazıcı; “Bizim Bursa’ya ve özellikle Yıldırım’a bu hizmeti getirmemiz lazım. Yıldırım’da sağlık yatırımları konusunda halkımıza söz verdik. Biz ne söz verdiysek hepsini yerine getireceğiz. Hiç kimsenin bu konuda en ufak bir endişesi olmasın” dedi.

 

“1 YIL SONRAYA RANDEVU VERİYORUZ”

Tüm Bursa’ya hizmet verdiklerini kaydeden Göğüs Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. İbrahim Ocak da toplamda 106 yatak kapasitesi ile hastalara bakmaya çalıştıklarını söyledi. Hasta sayısının her geçen gün arttığını ve hastanenin giderek kalabalık bir hal aldığını açıklayan Başhekim İbrahim Ocak; “Kesinlikle hastanemiz taleplere cevap veremez hale gelmiştir. Uykuda solunum bozukluğu olan bazı hastalara 1 yıl sonraya randevu veriyoruz. Göğüs Hastalıkları tedavisinde bazı güncel hizmetleri yer yokluğu nedeniyle yapamıyoruz. Bu yoğunluğu artık hafifletmemiz gerekiyor. Bursa’ya hizmet etmeye çalışıyoruz. Ancak ne kadar istesek de yeterli olamıyoruz. Evet, belki yeni hastane yapılacak ancak bu işin başlama ve bitme süreci en az 3-4 seneyi bulur. Bu süre zarfında hastane bahçemizde 2 katlı bir prefabrik yapabilirsek hem hasta kabul kapasitemizi arttırmış oluruz hem de daha rahat çalışma ortamımız olur” diye konuştu.

 

Yeni bir hastane yapılana kadar bahçede en az iki katlı bir binanın yapılması fikrinin hizmete devam edilmesi açısından çok yapıcı olduğunu kaydeden ve tam destek veren AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, hastanede fiziki incelemelerde bulundu ve hastalarla sohbet etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.