Havadis16.com - 17 Aralık 2018, Pazartesi

Yeni Başkan’ hızlı başladı!

8 Kasım 2017
235 kez okundu
Yeni Başkan’ hızlı başladı! için yorumlar kapalı

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, geçen akşam yeni Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’la birlikte Tarık Köse başkanlığında yenilenen İl Gençlik Kolları toplantısında şöyle bir değerlendirmede bulundu:

“Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’ı iyi tanırım. Kendisi bütçe, insan ve proje yönetimini iyi bilen biri. Bursa’da kısa sürede ses getirecek değişim ve dönüşüm çalışmalarına imza atacaktır. Buna yürekten inanıyorum.”

Söylediği gibi de daha haftasını doldurmadan öyle bir ses getirdi ki!..

Son iki gündür şehir efsanesi şekline büründü:

“Başkan Aktaş ilk iş olarak Büyükşehir Belediyesi şube ve daire müdürlerinin, koordinatörlerin makam araçlarına el koymuş, hepsini otoparka çektirip, anahtarlarını çekmeceye koydurmuş.”

Dün bana gelen duyum, tam 600 araçtı. Sonra ‘gerçek mi?’ diye biraz araştırdım, evet gerçek. Rakam şimdilik 150’yi bulmakla beraber her gün yapılan çalışma ile artmakta imiş. 90’la başlamış, 120, son olarak 150 araca çıkmış.

Bu kadar makam aracını trafikten çekmek bile hem belediye bütçesine, hem de trafiğe büyük katkı…

Araçla ilgili bir dip not daha.

Başkan Aktaş makam aracı kullanmıyor. İnegöl’de gün içinde kullandığı özel minibüsünü makam aracı olarak kullanıyor.

*****                         ******                                  ******

Başkan Aktaş gerçekten  gelir gelmez öyle bir rüzgâr estirdi ki!..

Büyükşehir Belediyesi’nde bugüne kadar alışılmış, hantal düzen vs. ne varsa hepsi bir anda tepetaklak oldu.

Bir kere Başkan hayırlı olsun ziyaretlerini kaldırdı. Çünkü hayırlı olsun ziyaretlerine başladı mı ardı arkası kesilmez ve tüm rutin işler bile birkaç ay kalır. Çünkü önümüzde 17 ay gibi kısa süre var ki, nakitten daha değerli. Bunun yerine bir hafta sonu Merinos’ta tüm Bursa’nın davetli olduğu açık selamlaşma programı tertip edecek.

Yakın çalışma ekibi dışında çevresinde hiçbir personel ve danışman niteliğinde isim bulundurmaması da dikkat çekiyor. Böylelikle dışarıdan gelecek yönlendirmelere de kapalı olduğu görüntüsü veriyor ki siyaseten doğru taktik.

Yine; pazartesiden bu yana gece saat 24.00, hatta 01.00 sıralarına kadar Belediye binasındaki odasında ya da Meclis salonunda daire ve şube müdürlerinden, şirket genel müdürlerinden ayrı ayrı veya toplu halde brifing alıyor.

Hatta geçen gün tüm şube ve daire müdürlerini Meclis Salonu’nda topladığında sormuş:

Siz birbirinizi en son ne zaman gördünüz? Böyle bir salonda ne zaman bir araya geldiniz?”

Cevap inanılır gibi değil:

“Böyle bir salonda hep beraber ilk defa.”

Öğreniyoruz ki belediye binası hizmet vermeye başladığından beri başkanın makam katına çıkmayan şube ve daire müdürleri var. Artık onların eksikliği mi yoksa araya giren kraldan çok kralcı olanların mı bilemeyiz!

Ve üstelik Recep Başkan’a en çok yöneltilen “Başının dikine gidiyor, ortak akılla hareket etmiyor” eleştirisine inat gelir gelmez billboardlar aracılığıyla “Bütün şehir ortak akıl ister, birlikte başaracağız”“Birlikte çalışacak, birlikte başaracağız” yönünde “Bursa’yı birlikte yöneteceğiz” mesajı vererek bundan sonraki yönetim farklılığını tüm kente deklare etti.

Daha şimdiden bildiğimiz ve gördüğümüz bu başkan hakikaten İl Başkanı Salman’ın söylediği gibi  “insan, bütçe ve proje yönetimini” iyi biliyor, yönetiyor. Değişim ve dönüşüm çalışmalarına imza atıyor.

 

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.