Havadis16.com - 25 Haziran 2018, Pazartesi

Yeni bir af daha mı çıkıyor?

23 Ocak 2013
Yeni bir af daha mı çıkıyor?

15 bin hükümlü, önümüzdeki günlerde Meclis’te görüşülecek olan denetimli serbestlik uygulaması ile tahliye olabilir.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Peker, önümüzdeki günlerde Meclis’te görüşülecek kanunla 18 aydan aşağı cezası olan 15 bine yakın hükümlünün denetimli serbestlik uygulaması çerçevesinde açık cezaevinde kalma şartı aranmadan tahliye edilmesinin söz konusu olacağını söyledi.

Çarşamba günü mecliste görüşmesi planlanan bazı kanun maddelerindeki değişiklikler ile ülke genelinde 15 bin hükümlünün tahliye edilebileceğini kaydeden Peker, ”Son dönemlerde denetimli serbestlik hızlı bir şekilde bu işlere girdi, güzelde çalışıyor. Muhtemelen, çarşamba günü Meclis’te yeni bir kanun görüşülecek. Bu kanunda 18 aydan aşağı cezası olan tüm hükümlüler, açık cezaevlerinde kalma şartı olmadan tahliye edilecek.

Denetimli serbestliğin iş yükü üçe dörde katlanacak. Özellikle kısa süreli hükümlüler bu şekilde eğitilerek, Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü’nün diğer kurumlarla yaptığı işbirliği sonucunda topluma kazandırılacak.” diye konuştu.

 

Yorumlar

 1. SUNA diyor ki:

  15 AY OLAN BİR HÜKÜMÜN İZİN DE OLAN BİR KİŞİYE DE VURACAK MI ?

 2. yaren diyor ki:

  eşim 16 ocak günü tutklandu mahkemesi olmadı hala 2 adam yaraladı biri silah biri bıcak şikayetciler peki bu aftan eşim yaralana bilcewkmi bilgi veriseniz sevinirim tşklrr

 3. hüseyin diyordi diyor ki:

  babam sahte çek yüzünden cezza aldı af çıkıcakmı babama zorla sahte çek verdiler eline

 4. BARAN BEY ANKARA diyor ki:

  ARKADAŞLAR BEN ANKARA DA GÖREVLİYİM VE YAKINDAN TAKİP EDİYOR İLGİLENİYORUM İNŞALLAH AF YADA ŞARTLI KADEMELİ ..AF.. ÇIKAR
  ALLAHIM YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN İNŞALLAH
  0545 470 12 46