?

Yeni bir af daha mı çıkıyor?

12844

23 Ocak 2013

15 bin hükümlü, önümüzdeki günlerde Meclis’te görüşülecek olan denetimli serbestlik uygulaması ile tahliye olabilir.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Peker, önümüzdeki günlerde Meclis’te görüşülecek kanunla 18 aydan aşağı cezası olan 15 bine yakın hükümlünün denetimli serbestlik uygulaması çerçevesinde açık cezaevinde kalma şartı aranmadan tahliye edilmesinin söz konusu olacağını söyledi.

Çarşamba günü mecliste görüşmesi planlanan bazı kanun maddelerindeki değişiklikler ile ülke genelinde 15 bin hükümlünün tahliye edilebileceğini kaydeden Peker, ”Son dönemlerde denetimli serbestlik hızlı bir şekilde bu işlere girdi, güzelde çalışıyor. Muhtemelen, çarşamba günü Meclis’te yeni bir kanun görüşülecek. Bu kanunda 18 aydan aşağı cezası olan tüm hükümlüler, açık cezaevlerinde kalma şartı olmadan tahliye edilecek.

Denetimli serbestliğin iş yükü üçe dörde katlanacak. Özellikle kısa süreli hükümlüler bu şekilde eğitilerek, Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü’nün diğer kurumlarla yaptığı işbirliği sonucunda topluma kazandırılacak.” diye konuştu.

 

23 Ocak 2013, 09:55

“Yeni bir af daha mı çıkıyor?” için 3 yorum

  1. SUNA diyor ki:

    15 AY OLAN BİR HÜKÜMÜN İZİN DE OLAN BİR KİŞİYE DE VURACAK MI ?

  2. yaren diyor ki:

    eşim 16 ocak günü tutklandu mahkemesi olmadı hala 2 adam yaraladı biri silah biri bıcak şikayetciler peki bu aftan eşim yaralana bilcewkmi bilgi veriseniz sevinirim tşklrr

  3. hüseyin diyordi diyor ki:

    babam sahte çek yüzünden cezza aldı af çıkıcakmı babama zorla sahte çek verdiler eline

YORUM BIRAKIN

BENZER HABERLER


© HAVADİS 16

– Tüm Hakları Saklıdır.

Bursa'nın En Güncel Haber Sitesi.