Havadis16.com - 14 Aralık 2018, Cuma

Yeni dönemde Türkiye’nin bu lidere ihtiyacı var!..

29 Mayıs 2018
189 kez okundu
Yeni dönemde Türkiye’nin bu lidere ihtiyacı var!.. için yorumlar kapalı

Her seçim dönemi listeler açıklandığında adaylarla ilgili olarak bir takım iddialar ortaya atılır. En çok konuşulan da iktidar partisinin adaylarıdır.

Yine öyle…

Lakin busefer  Bursa ve Türkiye geneline yönelik çıkan iddialar öyle pek hafiften ve yenilir yutulur cinsten değil…

Sosyal medyayı sarsan iddiaların bir bölümünü araştırıp önceki gün köşesine taşıyan Yüksel Baysal arkadaşımızın bugünkü yazısı da çok ilginç ve hakikaten bırakın iddiasını okurken bile üzülüyorsunuz ve “İnşallah doğru değildir” diyorsunuz.

Ayrıca…

AK Parti her seçim dönemi adaylarını titizlikle belirler.Bunun için kurullar oluşturur, komisyonlar kurar. Ve çok iyi biliyorum ki her bir aday için  istihbarat çalışması  yaptırır. O bölgedeki STK’ların ve kanaat önderlerinin fikirlerini alır.

Hele hele bu dönem liste çalışmasının daha bir incelikle, hassasiyetle yapıldığını biliyoruz!.. Çünkü FETÖ’nün listelere şu ve ya bu şekilde sızma ihtimali vardı.

Ancak Türkiye genelinde bazı bölgelerdeki listelerden de bu yönde bir takım haberlerin gazete ve sosyal medyada ilk sıralarda yer alması hem Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, hem Cumhur ittifakına, hem bu davaya, ki ülkeye hizmet davasıdır çok büyük zarar verdiği  kanaatindeyim.

Tüm bunların gerçekliğinin mutlaka araştırılması gerektiğine inanıyorum. Bu konularla ilgili olarak Kamuoyuna “hepsi partimizi  yıpratmaya yönelik hakikat dışı söylemlerdir” açıklaması yapılmalı!..

*****               *****                            ******

Zira;

Bu parti öyle sıradan bir parti ve ya iktidar partisi değil. Bu parti 2002 yılından beri bu ülkeyi tek başına yönetiyor.

Şu bir gerçek ki;

AK Parti bu ülkenin umudu oldu, bu ülkeyi yarınlara taşıyan kalkınma lokomotifi oldu. AK Parti’nin varlığı bu ülke insanı için bir teminat oldu.

Lideri de sadece bu ülkenin değil, tüm dünya mazlumlarının, İslam coğrafyasındaki  din kardeşlerimizin dünya lideri oldu.

Milletten aldığı gücü yine millet için sarfetti, kolay değil, arkandan milyonları sürüklemek. Her seçimde kendi oy rekorunu kırmak da kolay değil.

Hepsi bu milletin liderine ve partisine duyduğu güven ve beslediği umut ile gerçekleşti.

Milletin sandıktaki gücünü kıramayınca tuzaklara başvurdular.Çok denediler.

2007 e- muhtırası ile Cumhurbaşkanını seçtirmemek istediler.

2013’de Gezi olaylarında sokak eylemleriyle ihtar verdiler.

6-7 Ekim olaylarında Türk-Kürt çatışmasıyla iç savaş çıkarmak istediler. Olmadı.

17-25 Aralık operasyonuyla hem bu partinin genel başkanına hem de partiyi  itibarsızlaştırıp, yolsuzluk adı altında alaşağı etmek istediler.

7 Haziran seçimlerinde Meclis’teki gücünü zayıflattılar,  haftalarca koalisyon hükümeti kurulamadı.

Terörle vurmak istediler, olmadı. Finans yaptırımı uyguladılar, olmadı. Son olarak  15 Temmuz’da FETÖ  başkanlığında bu ülkede kanlı darbeye kalkıştılar.

Hepsi ve hepsi milletin sinesinden geri döndü.

Bu milletin önüne ilk defa 2023, 2050, 2071 hedefleri kondu. Bu millet ilk defa özüne döndü. Devletiyle barıştı. Yerli sanayi, yerli kalkınma hamlesi başlattı.

Geleceğe dair tüm yatırım, planlama hep AK Parti iktidarı eliyle gerçekleşti. Ve  bu parti bin yıllık yönetim tarzını da değiştirerek millete Cumhurbaşkanını  kendi seçme yetkisini verdi.

Ve 200 yıllık parlamenter sistemini sonlandırıp, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni getirdi.

Neticede Türkiye’nin tüm bu hedeflerine ulaşması için AK Parti iktidarına ihtiyacı var.7 Haziran seçimlerinde gördük, Yeniden 1 Kasım’da seçime gidildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.