Havadis16.com - 14 Aralık 2018, Cuma

Yeni ilçe başkan adayları için 2. davet bugün…

29 Kasım 2017
230 kez okundu
Yeni ilçe başkan adayları için 2. davet bugün… için yorumlar kapalı

AK Parti Bursa Teşkilatı’nda geçen ağustos ayında il başkanı değişikliği ile başlayan kapsamlı değişim ve yenilenme sürecinde sırada ilçeler var.

Değişimin gerçekleşeceği kongreler 1 Aralık’ta Keles, ilçesi ile başlıyor.  2 Aralık’ta Orhaneli, 3 Aralık’ta Gürsu ve 4 Aralık’ta Yenişehir ilçelerinin kongreleri yapılacak.

Bu kapsamda bir taraftan ilçe kongrelerinin hazırlık çalışmaları sürerken diğer taraftan da 7 ilçe için yeni ilçe başkan arayışları tüm hızıyla devam ediyor. Hafta sonu İl Koordinatör Vekili Muhammet Balta ile İl Başkanı Ayhan Salman, İl Başkanlığı’nda geçen haftalarda temayül yoklamasında ismi çıkan aday adaylarıyla buluştu.

Bilindiği gibi 11 ilçe başkanı kongrelerde yeniden aday olmayacağını açıklamıştı. Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer, Karacabey, Mustafakemalpaşa, İznik, Gemlik, Harmancık, Büyükorhan, Kestel ve Gürsu ilçelerinde yeni başkan arayışlarında  yapılan temayül yoklamaları sonucu ilk etapta geçen hafta  Harmancık, Büyükorhan, İnegöl ve Karacabey ilçelerinin ilçe başkan adayları Ankara’ya çağrılmış ve kongrede aday olacak isimler netleşmişti.

Kalan ilçeler için de aynı prosedür devam ediyor. İşte bu kapsamda İl Başkanlığı’nda gerçekleşen mülakatta belirlenen ilçe başkan aday adayları perşembe günü yani yarın AK Parti Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş’ın karşısına çıkacaklar. Ankara’ya kimlerin çağrılacağı ise henüz netlik kazanmadı. İsimler bugün belli olacak.

 

Sadece teleferik hattından 100 milyon TL kârdayız!..

Bursa’nın yeni Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Recep Altepe döneminin devam eden ve projelendirilen çalışmaları üzerindeki incelemelerini sürdürürken, belediyeye ve vatandaşa nefes aldıracak yeni kararlara imza atıyor.

Buna göre;

Aktaş ilk iş olarak, yönetim kadrosunda bir dizi görevden alma ve atama operasyonlarını gerçekleştirirken, kentin en önemli sorunu olan trafik çilesini rahatlatmak amacıyla da BURULAŞ’ta  yönetim değişikliğine gitti. Görevde kaldığı süre içinde büyük tepkilere neden olan Genel Müdür Levent Fidansoy’u görevden alarak yerine Mevlüt Kürşat Çapar’ı getirdi. Değişimle beraber yapılan yeni düzenlemeler neticesinde ilk olarak deniz uçağı seferleri iptal edildi, hemen ardından da toplam 100 milyon TL tutarındaki şehir içi teleferik hattının birinci etabı Gökdere Teferrüç Teleferik Hattı ile ikinci etabını oluşturan Kültürpark – İvazpaşa- Uludağ Yolu hatları iptal edildi.

Ulaşımda ve su ücretlerinde yüzde 10’lara varan indirim uygulamasını devreye sokan Başkan Aktaş, akabinde rantabl olmayan ve zarar eden projeler içinde yer alan deniz uçağını ve şehir içi teleferik projesini de iptal ederek belediyenin kasasına bir ay dolmadan sadece teleferik hattından 100 milyon TL girdi sağlamış oldu.

BURULAŞ bünyesinde faaliyet gösteren deniz uçağı seferleri İstanbul-Bursa arasındaki mesafeyi kısaltmak amacıyla 1 Nisan 2013 yılında hizmete girmişti. Ancak sürede uçak biletinin yüksek olması ve hizmet veren özel şirketle yaşanan sorunlardan ötürü sık sık aksaklıklar yaşanmış ve seferler iptal edilmişti.

Başkan Aktaş, bu projelerden elde edilen gelirin kent içi trafiğinin rahatlatılmasında kullanılacağını açıklarken, Bursa’ya uzun yıllar sonra yeni bir yol yapmak amacıyla kollarını sıvadı ve 3. Çevre Yolu niteliğindeki  Güney Çevre Yolu’nu  yeniden gündemine aldı. Başkan Aktaş, bu yol için Başbakan

Binali Yıldırım’dan destek istemek için önümüzdeki günlerde Ankara’ya gidecek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.