Havadis16.com - 21 Kasım 2018, Çarşamba

Yeni Yıldırım, yeşile sahip çıkıyor

25 Mart 2015
Yeni Yıldırım, yeşile sahip çıkıyor için yorumlar kapalı
Yeni Yıldırım, yeşile sahip çıkıyor

İlçeyi daha yeşil ve çevresine daha duyarlı bir bölge haline getirmek için çalıştıklarını söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Sağlıklı çevre, yarınlara sağlıkla ilerlememizi sağlar” dedi.

21-26 Mart Orman Haftası dolayısıyla açıklamalarda bulunan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Ormanlar bir şehre sağlıklı bir çevrenin yanında ekonomik ve sosyal olarak da önemli katkılar koyar. Bizlere de bu serveti korumak ve gelecek nesle ormanları koruma bilincini yerleştirmek düşüyor” diye konuştu. Temiz bir çevre ile mümkün olacak ‘Yeşil Yıldırım’ hedefine hızla yaklaştıklarını belirten Başkan İsmail Hakkı Edebali, “İlçemize 7 geri dönüşüm aracı kazandırdık. Doğamızı korumak adına geri dönüşüm konusunu çok önemsiyoruz. Temiz ve daha yeşil bir Yıldırım için çevre bilincinin oluşması için çalışıyor ve yeşilin korunması adına da çocuklarımız için eğitici tiyatro oyunları düzenliyoruz” şeklinde konuştu.

DAHA YEŞİL YILDIRIM İÇİN

Hizmetlerinde yeşile ayrı bir önem verdiklerini söyleyen Başkan Edebali, “2014 yılında yaklaşık 4 bin fidan ve 200 bin çiçek ekimi gerçekleştirdik. Toplamı 7 bin 500 metrekare olan yeşil alanı Yıldırım’a kazandırdık. Aynı zamanda 3 bin 500 metrekarelik alanı kaplayan 3 adet parkı da Yıldırımlıların hizmetine kazandırırken, 20 okul ve 9 hastanenin bahçe peyzaj düzenlemesini gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı. Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte Yıldırım’a yeşil alanlar kazandırmaya devam edecekleri bilgisini veren Başkan Edebali, “İlçemizin nefes alması için yeşil alanları arttırma hedefiyle çalışmalarımıza devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.