Havadis16.com - 19 Ekim 2018, Cuma

Yeni Yıldırım’dan ‘Engelsiz Mutfak’

18 Mart 2015
Yeni Yıldırım’dan ‘Engelsiz Mutfak’ için yorumlar kapalı
Yeni Yıldırım’dan ‘Engelsiz Mutfak’

Yıldırım’da engellilerle ilgili çok sayıda projeye imza attıklarını belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Engellilerine sahip çıkamayan bir toplum kendi geleceğine de sahip çıkamaz” dedi.

Sosyal belediyecilikte örnek projelerine bir yenisini daha ekleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (YIL-MEK) bünyesinde ‘Engelsiz Mutfak’ Pasta-Börek-Baklava kursu projesini başlattı. Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın ile birlikte aşçı kıyafeti giyerek Engelsiz Mutfak’ın ilk dersine katılan Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Projemiz ile engellilerimizin sosyalleşmesini amaçlarken diğer yandan meslek sahibi olmalarını sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

YILDIRIM’DA ENGEL YOK

İlk aşamada 30 kursiyerin eğitim alacağını açıklayan Başkan Edebali, “Engellilerimizin hayata kazandırılması için sosyal projeler geliştirmeye özen gösteriyoruz. Engelsiz Mutfak projemiz ile de engellilerimizi tüketen bir anlayıştan üreten bir aşamaya geçirmek istiyoruz” diye konuştu. Engelli ailelerinin de sosyal, ekonomik ve psikolojik olarak zorluklar yaşadığının altını çizen Başkan Edebali, “Engellilerimizi tekrar sosyal yaşama çekerken onların mutlu olabileceği, kendilerini ifade edebileceği ve hatta meslek sahibi olabilmelerini sağlamak için adımlar atıyoruz. Bu sayede hem engellilerimizin hem de ailelerinin mutlu olmasını hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

ENGELLİLERİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ

Engellilerine sahip çıkamayan bir toplumun kendi geleceğine de sahip çıkamayacağı vurgusunu yapan Başkan Edebali, “Engellileri mutsuz bir toplum mutlu ve zengin olamaz. Biz toplumun her katmanıyla mutlu olursak geleceğe sağlam adımlar atabiliriz. Bizler de belediye olarak 700 bin kardeşimize dokunmak istiyoruz. Yıldırım’da topyekûn bir mutluluk hamlesi yapmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

İlçede toplumun her katmanına yönelik hizmetlerin üretildiğini söyleyen Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın ise, “Yerel yöneticiler olarak dezavantajlı gruplarda yer alan vatandaşlarımıza hizmet üretmek bizler için büyük önem arz ediyor. Bu anlamda bizler için çok önemli olan engelli kardeşlerimizi toplumdan ayrı tutmayarak aynı hassasiyetle projeler üreten Yıldırım Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Edebali’ye ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.