Havadis16.com - 12 Aralık 2018, Çarşamba

Yeni yılın ilk ziyaretçisi Cumhurbaşkanı olacak!

12 Aralık 2017
259 kez okundu
Yeni yılın ilk ziyaretçisi Cumhurbaşkanı olacak! için yorumlar kapalı

AK Parti Bursa teşkilatlarında kongre süreci tüm hızıyla devam ediyor. 1 Aralık tarihinde başlayan ilçe kongrelerini bu ayın sonunda tamamlamayı planlayan il başkanlığı, il kongresi için de gün belirleme çalışmalarını sürdürüyor.

Yeni yılın ocak ayı içinde il kongresi yapma kararı alan İl Başkanlığı, gün için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nden cevap bekliyor.

Çünkü;

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan kongreye davet edildi. Cumhurbaşkanı’nın randevu listesine göre Bursa il kongresinin tarihi de netlik kazanacak.

Partisinin danışma meclisleri ile il kongrelerinin startını Karadeniz’den veren ve geçen hafta sonu da Sivas il kongresine iştirak eden Cumhurbaşkanı, bu hafta sonu da komşumuz Yalova’nın il kongresine katılacak. Bursa’ya da gelme isteğinde olduğu öğrenilen Cumhurbaşkanı’nın gündem yoğunluğuna ve önemine göre muhtemelen ocak ayının ikinci veya üçüncü hafta sonu Bursa’ya gelmesi bekleniyor.

Bu arada Cumhurbaşkanı, Bursa’da sadece İl Başkanı Ayhan Salman’ın atanmışlıktan seçilmiş başkan olarak güven tazeleyeceği kongreye katılmakla kalmayacak, Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Alinur Aktaş’a da hayırlı olsun ziyaretinde bulunacak. Aynı zamanda Bursa’da 15 Temmuz Meydanı’ndan halka hitap etmesi beklenen Cumhurbaşkanı’nın bu mitinginde, diğer illerde olduğu gibi kentin bir dizi açılış  ve temel atma programlarını da gerçekleştirmesi bekleniyor.

******                                    ******                          ******

İl Başkanı Ayhan Salman ve ekibi bir taraftan göreve devam etmeme kararı verilen ilçe başkanlarının yerine düşünülen yeni ilçe başkan adaylarını Ankara’da teşkilat başkanlığı ile görüştürürken, diğer taraftan ilçe kongrelerini sessiz sedasız tereyağından kıl çeker gibi gerçekleştiriyor.

1 Aralık tarihinde Keles ilçesi ile başlayan ilçe kongrelerinde bugüne kadar Orhaneli, Yenişehir, Gürsu, Büyükorhan, Harmancık, Mudanya İnegöl, Karacabey ve Mustafakemalpaşa ilçe kongreleri yapıldı.

Geriye;

Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer, İznik, Orhangazi, Gemlik ve Kestel üzere toplam 7 ilçe kaldı.

İşleyen takvime göre;

16 Aralık Cumartesi günü İznik ve Orhangazi ilçelerinin kongresi yapılacak.

17 Aralık Pazar günü de Yıldırım ve Kestel ilçe kongreleri gerçekleştirilecek.

Geriye Osmangazi, Nilüfer ve Gemlik ilçeleri kalıyor ki henüz bu ilçelerin ilçe başkan adayları belirlenmedi.

İlçe başkan arayışlarının tüm hızıyla sürdüğü bu ilçelerde, temayülde çıkan isimlerin en geç bu hafta içinde Ankara’ya çağrılması bekleniyor.

Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş’la görüşüp, üzerinde karar kılınan isimler belirlenir belirlenmez, bu 3 ilçenin kongre tarihi de açıklanacak.

İl başkanlığı daha önce planladığı üzere tüm ilçelerin kongresini aralık ayının sonuna kadar bitirmeyi hedefliyordu. Eğer görüşme bu hafta gerçekleşmezse, 3 ilçenin kongresinin ya son hafta ya da ocak ayının ilk haftasında yapılması bekleniyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.