Havadis16.com - 22 Ekim 2018, Pazartesi

Yenice’de doğalgaz heyecanı

21 Mart 2015
Yenice’de doğalgaz heyecanı için yorumlar kapalı
Yenice’de doğalgaz heyecanı

İnegöl ve Yenişehir’de doğalgaz dağıtımı yapan İNGAZ ekipleri tarafından 25 Eylül 2014 tarihinde başlatılan, Yeniceköy Mahallesine doğalgaz hattı döşeme çalışmalarında sona gelindi. Önümüzdeki Pazartesi gününden itibaren abonelik işlemlerinin başlamasının ardından 10 gün içerisinde Yeniceköy Mahallesi sakinleri doğalgaz kullanabilir konuma gelecek. Çalışmaları inceleyen Başkan Aktaş, Cerrah, Edebey ve Çeltikçi Mahallelerine de doğalgaz müjdesi verdi.

Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti İlçe Başkanı Adem Demirel ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Yeniceköy Mahallesine gaz akışını sağlayacak olan Akhisar Mahallesi girişindeki hat çalışmalarını yerinde inceledi. İNGAZ Genel Müdürü ve AK Parti Bursa Milletvekili Adayı Faruk Coşkun, Başkan Aktaş ve beraberindekilere çalışmalar hakkında bilgi verdi.
İncelemenin ardından konuşan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “İNGAZ tarafından gerçekleştirilen çok önemli operasyonu yerinde inceledik. 25 Eylül 2014 tarihinde Yeniceköy Mahallemiz için çok önemli bir tarihti. Seçim öncesinde de bir vaadimiz vardı. Doğalgaz çalışmalarının ilk kazmasını o gün vurmuştuk. Aradan yaklaşık 5 ay gibi zaman geçti. Bir hafta 10 gün içerisinde doğalgazı bizzat Yeniceköy Mahallesinde yakma töreni yaparak hizmeti sunmuş olacağız. Tabi bulunduğumuz yerde bir had tep operasyonu gerçekleştiriliyor. Bu boyutta da ilk defa yapılıyor. Akhisar ve TOKİ’ye doğalgaz akışı devam ederken, bir taraftan da yapılan işlemle Yeniceköy’e doğalgaz verme işlemlerini sağlanıyor. Tehlikeli bir operasyon. Bu manada çok uzman ekiplerimiz var. Allah nasip ederse 10-15 gün içerisinde mahallemizde gaz yakma törenini yapacağız” dedi.
Abonelikle alakalı çalışmaların devam ettiğini söyleyen Aktaş, “Mahalle halkımızı abonelikle alakalı başvuru yapmaya davet ediyoruz. Abonelik işlemlerini yaparlarsa, 15 gün içerisinde gaz almamaları için bir neden olmayacak” diye konuştu.
Doğalgazla alakalı kapsamı genişleteceklerini duyuran Aktaş, “Cerrah, Edebey ve Çeltikçi mahallelerimizde doğalgaza kavuşacak. Bu arada Doğalgaz eski hattının da yeri değiştiriliyor. İnegöl’ün temizlenmesi, hava kalitesinin artması için doğalgaz bizim için olmazsa olmazdır” ifadelerini kullandı.

MAHALLENİN YARISI GAZA KAVUŞACAK
İNGAZ Genel Müdürü Faruk Coşkun ise “Belediyemizle koordineli çalışmalarımız devam ediyor. Boru hattı içerisindeki gazı kapatmadan yapılan bir branş alma ve eski hattı iptal etme işlemlerini yapıyoruz. Normal şartlarda gazı keserek yapardık ama bizim kesintisiz enerji politikası ve misyonumuz gereği bu çalışmayı biraz daha mühendislik teknolojisini yüksek seviyede kullanarak, Akhisar ve Huzur mahallesinin gazını kesmeden bu branş alma çalışmasını yapıyoruz. Bugün-yarın Yeniceköy Mahallesinde boru hatlarının içerisinde doğalgaz olmuş olacak. Pazartesi günü itibariyle abonelik işlemleri başlayabilir. Yeniceköy Mahallesi sakinlerini abone olmaya davet ediyoruz. Temiz hava, temiz ortam için çalışıyoruz. Bu yıl içerisinde mahallenin yarısı gaza kavuşmuş olacak” dedi.
Başkan Aktaş, boru hattı çalışmalarını sürdüren İNGAZ ekibine baklava ikramında bulunarak kolaylıklar diledi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.