Havadis16.com - 15 Kasım 2018, Perşembe

YeniDönem bu kentin marka değerlerinden!..

11 Mayıs 2018
156 kez okundu
YeniDönem bu kentin marka değerlerinden!.. için yorumlar kapalı

Tam 30 yıldır gazeteciyim ve 28 yıldır Bursa basınında çalışıyorum.

Muhabirlikle başladım ve bu kentin tüm yerel gazetelerinde köşe yazarlığı, TV’lerinde program yaptım.

Halen de ekmeğimi bu meslekten kazanıyorum. Son dönemde bakıyorsunuz herkes(ler) gazeteci olmuş!

Kimisi dışarıdan yazı yazıyor, ‘ben gazeteciyim’ diyor, kimisi dijital baskı ile birkaç dergi basıp çıkarıyor ‘medya patronuyum!’ diyor. Kimisi eline video kamerası almış, ‘kameranım!’ diye ortalıklarda geziyor.

Olsun bu meslek çok geniş, artık internet sitesi olan da sosyal medyada birkaç kelam eden de gazeteci olarak bu meslekten para kazanabiliyor ama biliyoruz ki gerçek gazeteciler asla ve asla bu meslek dışında para kazanamıyor.

O yüzden benim için Bursa basını özel, iş kapım…

O yüzden Bursa’nın gazeteleri benim için değerli. Meslektaşlarım için değerli. Aynı zamanda bu kurumlar kentin değerlerinden ve markalarından.

O yüzden bu gazeteleri günümüzün sosyal medyası ve ekonomik sıkıntısına rağmen ayakta tutmaya çalışan patronları başta olmak üzere genel yayın yönetmenleri ve yöneticileri, çalışanları hepsi değerli. Bu kurumların yaşaması ve yaşatılması adına kentin dinamikleri de elinden gelen desteği kent çıkarları adına göstermeli…

******                   ******                  ******

YeniDönem gazetesi de 9 yıl önce Bursa basınında yayın hayatına başladı. 2011 yılından itibaren bu gazetede bir buçuk yıl yazdım.

Geçen yıl da Genel Müdür çok değerli meslektaşım ve kardeşim İbrahim Öge’nin teklifiyle yeniden yazmaya başladım.

İyi ki de gelmişim, iyi ki de buradayım.

Şu anda Bursa’nın en etkili yayın organlarının ilk sıralarında…

Kente dair ne ararsanız birinci sayfamızdan itibaren, iç sayfalara kadar bulabilirsiniz. Kentin tüm dinamiklerini yansıttığı gibi, siyasi yelpazenin de tüm renklerini barındırıyor.

Tarafsız diyemiyorum, taraflı!

İşte en çok da bu tarafından dolayı “yuvamı” seviyorum.

Kente dair taraflı, insan hak ve hürriyetlerine dair taraflı.

Demokrasiye dair taraflı.

Ve bir de asla geçilemeyecek kırmızıçizgimiz var ki işte orada canı pahasına da olsa tam tarafız!

Mesele ülkemiz, milletimiz ve devletimiz olduğunda bizim için gerisi teferruat!..

******                       ******                             ******

9 yıl önce yayın hayatına atılarak Bursa’ya farklı ses, renk getiren YeniDönem, son birkaç yılda büyük ve önemli yol katetti.

Yaptığı özel haberlerle, manşetlerle, siyasi yorumlarla gün geldi Bursa’da gündemi değiştirdi, gün geldi bu kentin yatırımına ve ekonomisine katkı sağladı, gün geldi yanlıştan döndürdü.

Şu bir gerçek ki sanal medyanın etkisinin arttığı günümüzde basılı yayın organları olan gazeteler, holdingler ve iş adamları için kârlı bir yatırım aracı değildir. Kentine, ülkesine, demokrasiye katkı sağlamak isteyen ve bu mesleğe gönül vermiş yürekli iş adamlarının işidir.

O yüzden yıllardır Bursa basınına katkı sağlayarak YeniDönem’i her gün farklı ve taze haberler, renkli yorumlar eşliğinde sizlere ulaşmasını sağlayan ve desteğini her daim baba şefkatiyle sıcak tutan başta  Kutlucan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Kutlucan olmak üzere, Gazetemizin İmtiyaz Sahibi  Oğuzhan Kutlucan, Genel Müdür İbrahim Öge ve onun kurduğu genç basın emekçilerinden oluşan A  takımına, meslektaşlarıma, ve tüm YeniDönem ailesine daha nice başarılı yayın hayatı dilerim…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.