Havadis16.com - 20 Eylül 2018, Perşembe

YENİŞEHİR’E HAVACILIK OKULU

11 Mart 2016
YENİŞEHİR’E HAVACILIK OKULU için yorumlar kapalı
YENİŞEHİR’E HAVACILIK OKULU
KKTC Girne Amerikan Üniversitesi sahibi Serhat Akpınar, Yenişehir’e kurmayı planladıkları Havacılık alanında eğitim verecek olan üniversite için bilgi vermek üzere Bursa Valisi Münir Karaloğlu’nu makamında ziyaret etti.
Ziyarette KKTC Girne Amerikan Üniversitesi sahibi Serhat Akpınar, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ile Girne Amerikan Üniversitesi yöneticileri katıldı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Karaloğlu: “Yeni yapılan 3. Köprü, otoyol ve havaalanı ile birlikte gelişimine hız katan Bursa’yı yatırım için cazip hale getiriyor. Yenişehir, İstanbul’daki havaalanlarına alternatif havalimanı olarak değerlendirilebilecek yapıya sahip. Havacılıkla ilgili eğitimde de, yatırımda da uygun bir alan gibi görünüyor. Yenişehir’in havacılık eğitim alanı olmasıyla ilgili biz de gereken desteği sağlarız” dedi.
KKTC Girne Amerikan Üniversitesi sahibi Serhat Akpınar ise: “110 farklı ülkeden öğrenci bulunuyor kampusumuzda. Özellikle havacılık alanında eğitim sürecimiz başladı ve yapılanmalarımızı tamamladık. Türkiye Cumhuriyeti üniversiteleri arasında şuanda sivil havacılık işletmelerinde eğitim başlayan ilk üniversiteyiz. Türkiye Cumhuriyeti’nde Sivil Havacılık izni olan 3 üniversiteden biriyiz. Değerli kabulünüz için şahsımız ve üniversitemiz adına çok teşekkür ediyoruz. Misafirperverliğinizden ötürü de ayrıca memnun olduğumuzu belirtmek istiyoruz” dedi.
Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik’de: ” İlçemizle ilgili belirli konularda kendilerini bilgilendirdik. İlçemizin Havaalanı gibi bir değere sahip olması ayrıca bir avantaj. Fakülte için gereken desteği vereceğiz” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.