Havadis16.com - 23 Ekim 2018, Salı

Yeşil Yıldırım’a adım adım

27 Mart 2015
Yeşil Yıldırım’a adım adım için yorumlar kapalı
Yeşil Yıldırım’a adım adım

Orman Haftası sebebiyle fidan dikme etkinliğinde konuşan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yeşil ve sağlıklı bir Yıldırım’ı gelecek nesillere miras bırakacağız” dedi.

İdeal şehir Yıldırım hedefini gerçekleştirmek adına sosyal projelere hız veren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, 21-26 Mart Orman Haftası dolayısıyla dezavantajlı gruplar ve anaokulu öğrencileri ile birlikte fidan dikti. Yeşil Yıldırım’ı oluşturma adına gerçekleştirdikleri fidan dikiminin ilçenin geleceği adına oldukça önemli olduğunu söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Ormanlar sağlıklı bir çevre adına olmazsa olmazlardandır. Bizlere düşen bu serveti korumak ve gelecek nesillere aktarmaktır” diye konuştu.

YEŞİL VE TEMİZ YILDIRIM

Hizmetlerinde yeşil çevre anlayışına ayrı bir önem verdiklerini ifade eden Başkan Edebali, “2014 yılında yaklaşık 4 bin fidan ve 200 bin çiçek ekimi gerçekleştirdik. Toplamı 7 bin 500 metrekare olan yeşil alanı Yıldırım’a kazandırdık” şeklinde konuştu. Yıldırım Belediyesi olarak ayrıca ‘Yeni Bir Yuva, Yeni Bir Yaşam, Yeni Bir Fidan’ kampanyasını da başlattıklarını kaydeden Başkan Edebali, “Bu etkinliğimizde yeni ev alanlara ve iş yeri açanlara fidan dikme şartı koyuyoruz. Bu vesile ile toplumda yeşil çevre bilincini oluşturacağız” şeklinde görüşlerini belirtti. Yaz aylarının yaklaşması ile Yıldırım’a yeni yeşil alanlar kazandırmaya devam edecekleri bilgisini de veren Başkan Edebali, “Yıldırım’ın nefes alması için yeşil alanları arttırma hedefiyle çalışmalarımıza devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.