Havadis16.com - 16 Ocak 2019, Çarşamba

Yıldırım Belediyesi tonlarca üretti

3 Nisan 2018
Yıldırım Belediyesi tonlarca üretti için yorumlar kapalı
Yıldırım Belediyesi tonlarca üretti

Yıldırım Belediyesi, asfalt, parke ve bordür çalışmalarıyla altyapı atağında hız kesmiyor. Kapasitesi iki katına çıkarılan beton, parke ve bordür üretim tesisiyle ilçenin ihtiyacı karşılanmaya devam ediyor.

Altyapı hizmetleriyle ilçenin değeri artıran Yıldırım Belediyesi, Mart 2014’den bugüne yürüttüğü asfalt serimi, parke ve bordür uygulamalarıyla önemli çalışmalara imza attı. Yıldırım Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, geride kalan son 4 yılda 500 bin ton asfalt serimi gerçekleştirdi. İlçede kaldırımların bakım ve onarımlarını da yapan Yıldırım Belediyesi, 111 bin 637 metrekare parke taşı, 72 bin 958 metre bordür ve 12 bin 330 metrekare engelli taşı uygulaması gerçekleştirildi. Beton, Parke ve Bordür Üretim Tesisi ile Yıldırım Belediyesi kendi ihtiyacını karşılayarak önemli tasarruf sağladı.

ULAŞIM SORUNU OLMAYAN ŞEHİR HEDEFİ

Geleceğin Yıldırım’ını modern şehircilik kriterlerine uygun olarak düzenlediklerini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yollardaki bakım ve onarımın yanı sıra asfalt serim çalışmalarımızla modern ulaşım imkânını hemşehrilerimize sunuyoruz. Asfaltlama çalışmalarının yanı sıra parke ve bordür uygulamalarıyla cadde ve sokaklarımızı kullanışlı bir hale getirdik. Ayrıca engelli kardeşlerimizi unutmadan ulaşımda kendileri için kolaylık sağlayan engelli taşı uygulaması ile kaldırımları onlar için uygun şekle dönüştürdük. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren yaptığımız alt yapı çalışmalarını devam ettirerek ulaşım sorunu olmayan, rahat ve güvenilir yaya ve araç yollarıyla şehrimizin değerini artıracağız” dedi.

KENDİ İHTİYACINI KARŞILAYAN UYGULAMALAR

Beton, Parke ve Bordür Üretim Tesisinin yanı sıra Asfalt Üretim Tesisi ile kendi ihtiyacını karşılayan bir belediye olarak önemli tasarruf kaydettiklerini de hatırlatan Başkan Edebali, “İlçemizde yürüttüğümüz altyapı çalışmalarında belediyemiz bünyesindeki Beton Parke ve Bordür Üretim Tesisi ve Asfalt Üretim Tesisi ile gereken malzeme ihtiyacını karşılayan, kendi kendine yeten bir yerel yönetim olarak önemli tasarruf sağlıyoruz. 10 bin 500 metrekarelik alana sahip yeni yerinde hizmet veren asfalt tesisimiz sayesinde asfalt serimleri ve yeni imar yollarıyla ilçemizde ulaşımı kesintisiz hale getiriyoruz. Gün geçtikçe Yıldırım’ı modern, yaşanabilir ve ideal şehir konumuna getiriyoruz” şeklinde görüşlerini ifade etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.