Havadis16.com - 19 Aralık 2018, Çarşamba

YILDIRIM BELEDİYESİ’NDEN YILDIRIM ÇAĞRI

16 Ocak 2016
YILDIRIM BELEDİYESİ’NDEN YILDIRIM ÇAĞRI için yorumlar kapalı
YILDIRIM BELEDİYESİ’NDEN YILDIRIM ÇAĞRI

Yıldırım Belediyesi her geçen gün vatandaşın hizmet kalitesini arttırıyor. Hizmetin her alanında rol model Yıldırım Belediyesi, 444 16 02 numaralı Çağrı Merkezi ile de Yıldırımlıların 7 gün 24 saat hizmetinde. Yıldırım Belediyesi Çağrı Merkezi’nde; vatandaşların istek, öneri ve şikâyetleri, belediye hizmetleri ile ilgili tüm bilgiler, adres ve kişi bilgileri alınarak ilgili müdürlüklere elektronik ortamda yönlendirilerek, en kısa sürede vatandaşlara geri dönüş yapılıyor.

2015 yılında vatandaşlardan gelen 11 bin 649 çağrıyı cevaplayan Yıldırım Belediyesi Çağrı Merkezi, konuşmaları kayıt altına alarak gerekli işlemleri kısa sürede yapıyor. Talep, öneri ve şikâyetler, ilgili müdürlüklere bildirildikten sonra vatandaşlara geri dönüş yapılarak konu ile ilgili bilgilendirme sağlanıyor.

‘YILDIRIM ALTIN ÇAĞINI YAŞIYOR’

Yıldırımlılara profesyonel ve kaliteli hizmet sunmak için teknolojinin tüm imkânlarından faydalandıklarını belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Göreve geldiğimiz günden bu yana vatandaşlarımıza hizmet kalitesini arttırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Amacımız hizmeti vatandaşın ayağına kadar götürebilmek. Yıldırım’ı, Yıldırımlılarla birlikte yönetiyoruz. Vatandaşlarımız, belediyemize sosyal medyadan ve web sayfamız üzerinden de kolaylıkla ulaşabilirler” dedi.

Başkan Edebali; “Yıldırım Belediyesi Çağrı Merkezi 2015 yılında 11 bin 649 çağrıyı yanıtladı. Vatandaşlarımızdan gelen talepleri kısa sürede ilgili birime aktararak, sorunların çözümüne aracı oldu. Hep vurguladığımız gibi, Yıldırımlılar ilçenin sakini değil sahibi. Dolayısı ile onların memnuniyeti bizim temel önceliğimiz” diye konuştu.

Yıldırım Belediyesi Çağrı Merkezi, temizlik, asfalt bakım ve onarımı, gürültü kirliliği, vergi borcu sorgulama, rayiç bedeli, sokak hayvanları ve cenaze defin gibi konularda vatandaşların istek ve taleplerini kayıt ediyor. Öte yandan Yıldırımlılar, e-Devlet sitesi üzerinden sunulan arsa rayiç değerleri, beyan bilgileri sorgulama, borç bilgileri sorgulama, sicil bilgileri sorgulama ve tahsilat bilgileri sorgulama hizmetlerine belediyeye uğramadan erişebiliyor.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.