Havadis16.com - 21 Ekim 2018, Pazar

Yıldırım eğitim üssü oluyor

23 Mart 2015
Yıldırım eğitim üssü oluyor için yorumlar kapalı
Yıldırım eğitim üssü oluyor

Yıldırım’ın eğitim üssü olması için önemli adımlar atan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “YIL-MEK’te eğitim gören yaklaşık 9 bin 500 kursiyerimizin ekonomik olarak güçlenmesini ve sosyal yaşam içinde daha etkin yer almasını istiyoruz” dedi.

Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (YIL-MEK) tarafından Barış Manço Kültür Merkezi’nden düzenlenen Kişisel Gelişim ve Motivasyon Semineri, kursiyerlerin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi. Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Bölümü İletişim Uzmanlarından Nermin Gonca tarafından verilen eğitimin açılış konuşmasını yapan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Göreve geldiğimizden beri amacımız öncelikli olarak kadınlar ve çocuklarımız. Onların hayatın içinde kendilerine daha fazla yer bulması için çalışmalarımızı şekillendiriyoruz” diye konuştu. Kadınların güçlü bir toplumsal yapının en önemli yapı taşı olduğunu dile getiren Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Sağlıklı bir aile yapısı, bulunduğu toplumu yüceltir. Ailenin güçlü olması için de en önemli görev kadınlara düşüyor. Çocuklarımızın ilk öğretmenleri olan kadınlar, donanımlı bir neslin yetişmesi için kilit rol oynuyor” şeklinde konuştu.

KADINLARA ÖZEL PROJELER

2019 yılına kadar yapacakları hizmetlerde kadınlara ayrı bir önem vereceklerini açıklayan Başkan Edebali, “Pozitif ayrımcılıkla toplumda biraz daha arka planda kalan kadınlarımızı ön plana almak için bir dizi hizmeti hayata geçirmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı. Projeleri ile kadınları sosyal açıdan güçlendirmenin yanı sıra ekonomik hayatın içinde daha fazla yer almalarını da amaçladıklarını belirten Başkan Edebali, “İlçemizde en az 2 kadın kültür merkezi, hanımeli satış tanzim mekânları gibi birçok projemizi kadınlarımızın sosyal yaşam içinde kendilerine daha fazla yer bulması için devreye alacağız. Bunun yanı sıra ekonomik olarak da güçlü olmalarını amaçlıyoruz” dedi. Yıldırımlı kadınların ülkenin çeşitli tarihi ve kültürel şehrini de ziyaret etmesi için hizmet verdiklerini söyleyen Başkan Edebali, “Kültür Turları projemiz ile İstanbul, Çanakkale ve Konya başta olmak üzere ülkemizin önemli tarihi ve kültür merkezlerini kadınlarımızın ziyaret etmesini, kadim medeniyetimizin izlerini görmelerini istiyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.