Havadis16.com - 11 Aralık 2018, Salı

YILDIRIM TEMİZLİKTE ROL MODEL

11 Ocak 2016
YILDIRIM TEMİZLİKTE ROL MODEL için yorumlar kapalı
YILDIRIM TEMİZLİKTE ROL MODEL

Yıldırım Belediyesi, Temizlik İşleri Müdürlüğü yeni başlattığı proje ile Yıldırım’ ı daha da temiz bir çehreye dönüştürüyor. 69 mahalleyi 4 bölgeye ayıran Yıldırım Belediyesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günlerinde 40 kişilik bir ekip tarafından detaylı olarak temizleniyor. Programda bulunan mahallelerin cadde, sokak ve boş arsaları en ince detayına kadar temizlenirken, ilgili bölgeye giren temizlik ekipleri 1 adet araç üstü süpürge makinesi, 1 adet açık kasa araç ile bölgede atıkları da topluyor.

Haftanın her günü mahalle içindeki caddeler ve cadde büyüklüğündeki sokaklar rutin olarak temizlenen Yıldırım’da yeni başlatılan bu proje ile Yıldırım’da pis alan kalmaması hedefleniyor.

Vatandaşa hizmet noktasında, sınır tanımadıklarını belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırım, Bursa’ nın en büyük ilçelerinden biri, böylesi büyük bir alanda bu yoğunlukta nüfusa hizmet vermek üzerimizdeki sorumluluğu arttırıyor. Amacımız, vatandaşlarımızın refah seviyelerini elimizden geldiğince yükseltmek. Salt belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sosyal belediyecilik projelerimizle de halkımızın yanındayız. Temizlik İşleri Müdürlüğümüzün başlattığı yeni projeyle de Yıldırım’da kirli, dağınık hiçbir nokta kalmayacak, çocuklarımız daha temiz sokaklarda oynayacak” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.