Havadis16.com - 10 Aralık 2018, Pazartesi

YILDIRIM’A BİR PARK DAHA

23 Ocak 2016
YILDIRIM’A BİR PARK DAHA için yorumlar kapalı
YILDIRIM’A BİR PARK DAHA

Yıldırım Belediyesi, ilçeye yeni yeşil alanlar kazandırarak vatandaşların nefes almalarını sağlayacak sosyal donatı alanlarını hizmete açmaya devam ediyor. Yeşil alan ve park sayısında büyük atılım yaparak sosyal donatı alanları oluşturmaya devam eden Yıldırım Belediyesi, İsabey Leylek Pınarı Parkı’nı ilçeye kazandırdı. 2 bin 270 metrekare alan ve bin 792 metrekare yeşil alana sahip, içerisinde çocuklar için oyun alanı ve dinlenme alanları bulunan İsabey Leylek Pınarı Parkı mahalleye yeni bir estetik katacak. Yıldırım Belediyesi tarafından yapımı kısa sürede tamamlanan parkın açılışına Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali başta olmak üzere Yıldırım İlçe Kaymakamı Mehmet Aydın, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Karlık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, AK Parti MKYK Üyesi Ahmet Kılıç, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, Yıldırım Kent Konseyi Başkanı Ertuğrul Sünel, İsabey Mahalle Muhtarı Bahri Kozuk ve çok sayıda mahalle sakini katıldı.

 ‘ÇOCUKLARIMIZIN AİDİYET DUYGUSU GELİŞECEK’

Parkın açılış töreninde konuşan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ilçenin çehresinin değiştiren hizmetlerin en başında insanların yaşam kalitesini yükseltecek yaşam alanlarını oluşturduklarını söyledi. Göreve geldikleri ilk günden itibaren şehirde yaşayan insanların refah seviyesini artıracak hizmetlere öncelik verdiklerini belirten Başkan Edebali, “İnsan odaklı belediyecilik anlayışıyla Yıldırım’a hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün de hizmete açtığımız İsabey Leylek Pınarı Parkı ile de bu anlayışımızı devam ettiriyoruz. Şehirlerin yaşam kalitesini artıran en önemli kriterlerden birisi de spor ve yeşil alanların sayısının fazla olmasıdır. Bu parkımız başta çocuklarımız olmak üzere mahallelere ve şehre aidiyet duygusunun artacağı yerler olacaktır” dedi.

BAŞKAN EDEBALİ’DEN ORTAK AKIL VURGUSU

Yıldırım’ı geleceğe taşımak adına yapılan çalışmalarda şehrin tüm dinamikleri ile ortak hareket ettiklerinin altını çizen Başkan İsmail Hakkı Edebali, “İlçemizi geleceğe taşıma adına yaptığımız tüm hizmetlerde ‘ortak akıl’ olgusunu ön plana taşıyoruz. Bugün de burada vatandaşlarımızla birlikte Yıldırım’daki tüm unsurlarını bir arada görmekten dolayı mutluluk duyuyorum” diye konuştu. Yıldırım’ı yeniden inşa etme de ortak akıl sayesinde tüm kurumlarla birlikte titiz bir çalışma yürüttüklerini de vurgulayan Başkan Edebali, “Tüm hizmetlerimizi insan-mekân ilişkisi içerisinde düşünerek uyguluyoruz. Amacımız vatandaşlarımızın refah seviyesini artırarak, başta sosyal ve kültürel olmak üzere her alanda yaşam kalitelerinin yükselmesini sağlamaktır” diye konuştu.

YILDIRIM’IN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın ise Leylek Pınarı Parkı’nın İsabey Mahallesi’ne değer katacağını belirterek, başta Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür etti. Büyükşehir Başkan Vekili Abdülkadir Karlık da Yıldırım’a yapılan hizmetlerin gün geçtikçe çehresi değişen şehre olumlu katkılarda bulunduğunu söyledi. İsabey Muhtarı Bahri Kozuk da mahalleye kazandırılan parktan dolayı Başkan İsmail Hakkı Edebali ve belediye personeline teşekkür etti.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri ile birlikte açılış kurdelesini kesen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, parkta oyun oynayan çocuklarla ve aileleriyle bir araya gelerek sohbet etti.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.