Havadis16.com - 25 Mayıs 2018, Cuma

Yıldırım’da 7’den 70’e eğitim hizmeti

12 Kasım 2016
Yıldırım’da 7’den 70’e eğitim hizmeti için yorumlar kapalı
Yıldırım’da 7’den 70’e eğitim hizmeti

Yıldırım Belediyesi tarafından sosyal belediyecilik alanında önemli bir hizmet olarak hayata geçirilen YIL-MEK yeni eğitim yılında da Yıldırımlılara en iyi eğitim olanaklarını sunuyor. Özellikle kadınların bir meslek sahibi olarak ekonomik yaşama dahil olmasını amaç edinen Yıldırım Belediyesi’nin ücretsiz olarak düzenlediği meslek edindirme kurslarının ilk döneminde; mesleki eğitim, müzik, yabancı diller, hobi – sanat ve el işçiliği alanlarında eğitimler vererek kursiyerlere yeni ufuklar kazandırıyor. Aralarında diksiyon, tiyatro, Türk Halk Müziği, ney, bağlama, İngilizce, Osmanlıca, Arapça, ebru, hat, tezhip, çini, iğne oyası, el nakışı, filografi, minyatür, taş baskı, web tasarım, autocad ve grafik animasyonun da olduğu, 80 branşta planlanan kurs faaliyetleri, 42 merkezde 5 bin 424 kursiyerin katılımıyla gerçekleşiyor. Donanımlı nesiller yetişmesinde okul öncesi eğitimin önemli bir aşama olduğu bilinciyle hizmetlerini sürdüren Yıldırım Belediyesi, YIL-MEK bünyesinde yer alan Okul Öncesi Eğitim Sınıfları ile 4, 5 ve 6 yaş grubundaki çocuklara ücretsiz olarak verdiği okul öncesi eğitim hizmetini, bu yıl 31 merkez 55 sınıf ve 105 şubede sağlayarak 2 bin 820 çocuğu yarınlara hazırlıyor. Meslek edindirme kurslarından faydalanmak isteyen kursiyer adayları ve çocuklarının okul öncesi eğitim sınıfları ile geleceğe daha güvenle bakmasını isteyen aileler, 444 16 02 numaralı Yıldırım Belediyesi Çağrı Merkezi’nden bilgi alabilir ve Barış Manço Kültür Merkezi’nde bulunan YIL-MEK birimine giderek tamamı ücretsiz olan kurslara ve okul öncesi eğitim sınıflarına kayıt yaptırabilirler.
KADINLARA TAM DESTEK

 

YIL-MEK eğitimlerinde önceliğin kadınların meslek sahibi olarak aile ekonomisine katkı koymalarını sağlamak olduğuna işaret eden Başkan Edebali, “Bünyesinde Kadın ve Aile İşleri Müdürlüğü kurarak kadınların yaşamın her alanında daha güçlü bir biçimde söz sahibi olmasını istiyoruz. Bu anlamda kadınlarımızın başarılı ve tek başına ayakta durabilen bireyler olmasına yardımcı olmak görevlerimizin başında geliyor. Kadınlarımızın güçlenmesi için onların meslek sahibi olmasına katkı sağlıyoruz. Bununla da yetinmeyip meslek sahibi olan kadınları üretime dahil ederek, aile bütçelerine katkı sağlamalarına yardımcı oluyoruz” diye konuştu.

 

AİLE SICAKLIĞINDA EĞİTİM

 

Sağlam temelli nesillerin oluşmasına da imza attıklarını vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Medeniyetimizi temsil edecek, örf ve adetlerimizi sonraki kuşaklara taşıyacak bir nesle imza atmalıyız. Bunu gerçekleştirmenin anahtar noktası da okul öncesi eğitimden geçiyor. Okul öncesi eğitim sınıflarımızın göstermiş olduğu çalışmalara özellikle önem veriyoruz. Binlerce yavrumuzu, kendilerine anne şefkatiyle yaklaşan eğitim neferi öğretmenlerimizle yaşama hazırlıyoruz. Bu konuda ailelerin artarak gelen taleplerine cevap verebilmek için her yıl sınıf sayımızı artırıyoruz. Ülkelerin gelecekleri çocukların alacağı sağlam temelli eğitimler üzerine inşa edilmektedir” ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.