Havadis16.com - 15 Kasım 2018, Perşembe

Yıldırım’da 7’den 70’e tiyatro

31 Ocak 2015
Yıldırım’da 7’den 70’e tiyatro için yorumlar kapalı
Yıldırım’da 7’den 70’e tiyatro

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, YIL-MEK kurslarında uygulamalı tiyatro ve drama eğitimi gören öğrenciler içerisinden geleceğin tiyatro sanatçılarını çıkarmak istediklerini söyledi. 

Yıldırım Belediyesi Adile Naşit Tiyatrosu’nda verilen tiyatro kursları her yaş grubundan vatandaşı sahne ile buluşturuyor. Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (YIL-MEK) kapsamında verilen eğitimlerin önemine vurgu yapan Başkan İsmail Hakkı Edebali, “7’den 70’e her yaştan insanımıza Adile Naşit Tiyatrosu çatısı altında tiyatro kursu veriyoruz. Uygulamalı tiyatro ve drama dersleri uzman eğitmenler eşliğinde sunuyoruz. Kültür sanat şehri Yeni Yıldırım hedefiylegeleceğin tiyatrocularını yetiştirme konusunda kararlıyız” dedi.

ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMİNE KATKI 

Başkan İsmail Hakkı Edebali, ilçedeki ilköğretim okulu öğrencilerine tiyatro oyunlarının ücretsiz olarak sunulduğunu da belirterek, sahnelenen oyunların öğrencilerin hem eğlenmesini sağladığını hem de eğitimine katkıda bulunduğunu dile getirdi. “Yeni Yıldırım’da çocuklarımızın kültür ve sanatla iç içe büyümelerini istiyoruz” diyen Başkan Edebali, “Bugünümüzün ortağı, geleceğimizin teminatı yavrularımızın eğitimi için özel ilgi ve hassasiyet gösteriyoruz. Çocuklarımızın eğitimine bu tarz kültürel etkinliklerimiz ile destek oluyor, sosyal gelişimlerine katkı sağlıyoruz. Çocuklarımız tiyatro oyunlarında birlik, beraberlik ve dayanışmanın da önemini kavrıyor” şeklinde sözlerini tamamladı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.