Havadis16.com - 21 Ekim 2018, Pazar

Yıldırım’da asansörlere ‘standart’ geliyor

6 Haziran 2015
Yıldırım’da asansörlere ‘standart’ geliyor için yorumlar kapalı
Yıldırım’da asansörlere ‘standart’ geliyor

Kalite olgusunu ön planda tutarak hizmetlerine şekil verdiklerini dile getiren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Hedefimiz; kalite standartlarımızı her alanda en üst noktaya taşımak” dedi.

‘Yeni Yıldırım’ hedefi doğrultusunda çalışmalarına aralıksız devam eden Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ilçe sakinlerinin daha güvenli bir şekilde asansör kullanımını sağlamak amacıyla Türk Standardları Enstitüsü (TSE) ile protokol imzaladı. TSE Bursa Asansör Proje Koordinatörü Mustafa Karaman birlikte protokole imza atan Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Hizmet kalitemizi arttırmak adına sürekli işbirliği içinde olduğumuz TSE ile önemli bir protokole imza attık. Amacımız Yıldırım’daki asansörlerin standartlara uygun ve daha güvenli olmasını sağlamak” diye konuştu. İlçe sakinlerinin can güvenliğinden kendilerini sorumlu gördüklerini vurgulayan Başkan Edebali, “Daha güvenli bir ilçeyi kalite olgusundan taviz vermeden şekillendiriyoruz. Bu noktada da ilçemizdeki binalarda faaliyet gösteren asansörlerin gerekli şartları taşımasını çok önemsiyoruz” ifadelerini kullandı.

YÜZDE 100 MEMNUNİYET

Türkiye’de ilk olacak bir çalışmayı Yıldırım’da hayata geçireceklerini söyleyen TSE Bursa Asansör Proje Koordinatörü Mustafa Karaman ise, “Asansörün teknik yönü hakkında vatandaşlarımıza birebir bilgi vereceğiz. Bunun haricinde Yıldırım Belediyesi’nin ilgili birimlerine de teknik destek sağlayacağız” dedi. Protokol ile asansörlerin yıllık kontrollerinin daha sağlıklı ve güvenilir biçimde yapılmasının sağlanacağını vurgulayan Karaman, “Bu konu hakkında Yıldırım’da farkındalık oluşturmak istiyoruz. Vatandaşlardan gelen şikâyetleri yüzde sıfıra indireceğiz” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.