Havadis16.com - 22 Mayıs 2018, Salı

YILDIRIM’DA ÇÖP ARAÇLARINA UYDU TAKİBİ

1 Kasım 2016
YILDIRIM’DA ÇÖP ARAÇLARINA UYDU TAKİBİ için yorumlar kapalı
YILDIRIM’DA ÇÖP ARAÇLARINA UYDU TAKİBİ

Çevre temizliği konusunda yaptığı özverili çalışmalarla ilçenin çehresini değiştiren Yıldırım Belediyesi, yenilikçi uygulamalarına bir yenisini daha ekledi. Yıldırım Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan Araç Takip Sistemi ile temizlik araçları uydu üzerinden izlenerek ilçedeki temizlik çalışmaları büyük bir titizlikle takip ediliyor. Sistemi geliştirme ve uygulama alanıyla Bursa’da rakipsiz konumda olan Yıldırım Belediyesi, Araç Takip Sistemi sayesinde; 69 adet çöp kamyonu, 1 adet çöp konteyneri yıkama aracı, 4 adet yol süpürme aracı, 10 adet açık kasa kamyon, 3 adet arazöz, 1 adet yol yıkama aracı, 1 adet kanal kazıyıcı yükleyici (loder)  ve 1 adet pick-up olmak üzere toplamda 90 adet aracı izleyerek temizlik çalışmalarının aksatılmadan yürütülmesini sağlıyor.

UYDU ÜZERİNDEN YAKIN TAKİP

Hayata geçirilen 7/24 Araç Takip Sistemi sayesinde hizmet anlayışları teknolojiyle birlikte daha sistematik hale getirdiklerini söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Projemiz sayesinde hem vatandaşlarımıza daha iyi hizmet sağlıyoruz hem de çalışan personellerimizin gün içindeki performanslarını takip ederek daha sağlıklı bir ortamda çalışmalarına imkân sağlıyoruz” dedi. Sistemin Yıldırım’a getireceği faydalar hakkında da bilgi veren Başkan Edebali, “Araç Takip Sistemi ile birlikte en başta araçların hız kontrolü yapılarak şoförlerin ve vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlıyoruz. Ayrıca uydu üzerinden animasyonlu görüntü sayesinde çöp araçlarının zaman ve yakıt tasarrufunu kontrol altında tutarak temizlik çalışmalarını sıkıntısız bir şekilde yerine getiriyoruz” diye konuştu.

BAŞKAN:HER ANLAMDA TASARRUF SAĞLANDI

Vatandaşların olası şikâyetleri ve hizmetin aksamaması için Araç Takip Sisteminin ilçenin 69 mahallesinde de aktif bir şekilde kullandıklarını aktaran Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Vatandaşlarımızın ‘mahalleme araç girmedi, çöpüm alınmadı’ gibi şikayetlerini bu sistem sayesinde araçların geçmişe yönelik geçtiği güzergahları inceleyerek raporluyoruz. Araç şoförleri ve amirleri ile iletişime geçerek cadde ve sokaklardaki sıkıntıları anında gidererek çözüme kavuşturuyoruz. Ayrıca uygulamaya konulan sistemle birlikte önemli bir oranda tasarruf sağladık” şeklinde konuştu. Sağlık ve hijyen konularını öncelikli hizmet alanı olarak belirlediklerini her fırsatta göstermeye devam ettiklerini de sözlerine ekleyen Başkan Edebali, “Yaşadığımız şehir hepimizin. Amacımız vatandaşlarımıza daha temiz ve daha sağlıklı bir ilçe sunmak” ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.