Havadis16.com - 25 Haziran 2018, Pazartesi

Yıldırım’da eğitim çok yönlü

3 Ağustos 2016
Yıldırım’da eğitim çok yönlü için yorumlar kapalı
Yıldırım’da eğitim çok yönlü

Her yıl binlerce öğrencinin faydalandığı Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (YIL-MEK), yaz dönemi eğitimlerine başladı. Barış Manço Kültür Merkezi, Namazgah, Millet ve Ertuğrulgazi mahallelerindeki kurs merkezlerinde filografi, takı tasarımı, gitar, piyona, resim ve ebru branşlarında 333 kursiyere, profesyonel hocalar eşliğinde meslek eğitimi veriliyor. Yine YIL-MEK bünyesinde hizmet veren Okul Öncesi Eğitim Sınıfları ise Hacivat, Millet, Erikli, Namazgah, Şirinevler ve Musababa mahallelerinde 8 sınıfta 160 öğrenciye geleceklerini şekillendirme yolunda araç olacak temel eğitim veriyor. YIL-MEK, 2015-2016 eğitim öğretim döneminde 42 mahallede 60 branşta 185 sınıfla 12 bin 350 kursiyere mesleki eğitim, 31 merkezde 52 sınıf ve 96 şubede 2 bin 264 öğrenciye de okul öncesi eğitim vermişti.

YENİ UFUKLAR KAZANDIRILIYOR

Her zaman yeni ufuklar açmayı hedefleyen projeler ile Yıldırımlıların sosyal yaşamına katkı sağladıklarını belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Belediye olarak en büyük hedefimiz ilçemizi kültürel, sanatsal ve ekonomik olarak geliştirerek yarınlara hazırlamaktır. Her yaş ve her kesimden insanın kendisini ilgilendiren bir faaliyet bulabileceği program zenginliğiyle YIL-MEK, ilçemizin gururu haline geldi. Gençlerimizi, sosyal hayatın içerisinde kültür ve sanat etkinlikleriyle buluşturmak için çok sayıda organizasyonlar yapıyoruz. Sosyal sorumluluk projelerimiz çerçevesinde açtığımız kurslarla insanların zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebileceği ve sanatsal yönlerini daha iyi geliştirecekleri imkânları ortaya koymaya çalışıyoruz. Ayrıca özellikle ev hanımlarına yönelik kurslarımız ile onları hem sosyal hayatın içine çekiyor, hem de meslek sahibi olarak ev ekonomilerine katkı sağlamalarına yardımcı oluyoruz” diye konuştu.

ANNE ŞEFKATİYLE EĞİTİM

Çalışan annelerin yaz aylarında da mağdur olmamaları için okul öncesi eğitime devam ettiklerini de belirten Başkan Edebali, “Anne, baba, öğretmen ve kurumların gerçekleştirdiği işbirliği ile geleceğimizin sahibi yavrularımıza kaliteli bir eğitim veriyoruz. Medeniyetimizi temsil edecek, örf ve adetlerimizi sonraki kuşaklara taşıyacak bir nesle imza atmalıyız. Bunu gerçekleştirmenin anahtar noktası da okul öncesi eğitimden geçiyor. Davranışlar, örfler, adetler ve kişilik oluşabilmesi, sağlıklı bir aile ortamı ve okul öncesi doğru bir eğitimle gerçekleşebiliyor. Yıldırım Belediyesi olarak aydınlık yarınlarımız olan çocuklarımızı, hayata doğru şekilde hazırlamak için okul öncesi eğitime önem veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.