Havadis16.com - 22 Mayıs 2018, Salı

Yıldırım’da “ENGELSİZ” Ramazan

15 Haziran 2016
Yıldırım’da “ENGELSİZ” Ramazan için yorumlar kapalı
Yıldırım’da “ENGELSİZ” Ramazan

Dezavantajı gruplara yönelik projeleri ile farkındalık oluşturmaya devam eden Yıldırım Belediyesi, işitme engelli vatandaşlara yönelik işaret dili ile Ramazan sohbeti düzenliyor.

 

Daha önce duyma ve konuşma engelli vatandaşlar için Cuma hutbesinin ve din görevlisinin vaazının işaret diliyle aktarılmasını sağlayan yardımcı olan Yıldırım Belediyesi, Ramazan ayında da engellilere pozitif ayrımcılık yapıyor. Barış Manço Kültür Merkezi’nde işitme ve konuşma engelli vatandaşlar için düzenlenen sohbet programında Yıldırım Müftülüğü’nün görevlendirdiği vaizinin anlattığı konular, Yıldırım Belediyesi görevlisi tarafından işaret diline çevriliyor. Yıldırım’ın yanı sıra çevre ilçelerden katılan işitme ve konuşma engelli vatandaşların oldukça memnun kaldıklarını ifade ettikleri etkinlik, Ramazan ayı süresince her Pazar saat 14.00’te gerçekleşecek.

 

‘ENGELLERİ KALDIRIYORUZ’

 

Engellilerin, dört duvar arasında yaşamaya mahkum edilmek yerine sosyal yaşamın bir parçası haline getirilmesi gerektiğine dikkat çeken Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, göreve geldikleri ilk günden itibaren engellilerin hayatlarını kolaylaştıracak projeler geliştirdiklerini vurgulayarak, “Engellerin, insanların zihin dünyasında ördüğü duvarlardan ibaret olduğunu bilerek bu duvarları yıkıyoruz. Engelliler bizim öncelikli hizmet gruplarımız arasında yer alıyor. Bu kardeşlerimizin sosyal hayatın içerisinde daha fazla yer alabilmesi için, onların rutin ihtiyaçlarını karşılayacak çalışmaların yanı sıra son olarak camilerimizde okunan vaaz ve hutbeleri işaret diline çevirerek engelli vatandaşlarımızın ibadetlerini eksiksiz olarak yapmasına katkı sağlıyoruz. ‘Engelsiz Mutfak’ ve ‘Müzik Akademisi’ gibi projelerle engelli kardeşlerimizin ne kadar yaşama sevinci ile dolu olduklarını görüyoruz. Ayrıca Barış Manço Kültür Merkezi’mizde, yalnızca Yıldırımlı değil tüm işitme ve konuşma engelli vatandaşlarımıza yönelik düzenlediğimiz ramazan sohbetlerinin, görevli arkadaşımız tarafından işaret diline çevrilmesini sağlayarak anlamlı bir etkinliğe imza atıyoruz. Ramazan ayı süresince devam edecek sohbet programımıza Bursa’da yaşayan tüm engelli vatandaşlarımızı davet ediyorum” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.