Havadis16.com - 22 Ekim 2018, Pazartesi

Yıldırım’da hayvanlar sahipsiz değil

1 Haziran 2015
Yıldırım’da hayvanlar sahipsiz değil için yorumlar kapalı
Yıldırım’da hayvanlar sahipsiz değil

İlçedeki sokak hayvanlarına yönelik yoğun bir çalışma yürüttüklerini aktaran Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali,  “Ekiplerimiz, son iki aylık dönemde binin üzerinde yaralı hayvanı tedavi etti. 800’ün üzerinde hayvan sokaklardan toplandı. Yıldırım’ın sokak hayvanları sahipsiz değil” dedi.

Yıldırımlıların mutluluğu için yoğun bir çaba sarf eden Yıldırım Belediyesi, ilçedeki hayvanları da unutmuyor.  Veteriner İşleri Müdürlüğü son iki aylık dönemde bin 120 hayvanı tedavi ederken, sokaklardan 810 hayvan topladı ve bunlardan 149’unu da sahiplendirdi.  Yine yaklaşan yaz ayları öncesinde 20 farklı bölgeye sokak hayvanları için su kapları konulurken, yaklaşık üç bin plastik su kabı muhtarlıklar aracılığı ile vatandaşlara dağıtıldı.

 

ONLAR DA YILDIRIM’IN SAKİNİ

Sokak hayvanlarını da Yıldırım’ın sakini olarak gördüklerini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Biz, inşa ettikleri ibadethanelere kuşlar için yuvalar yapan, kış aylarında aç kalan yaban hayvanlarını doyurmak için vakıflar kuran bir kültürün mirasçılarıyız. Bu da bize bir sorumluluk yüklüyor. Dolayısı ile ilçemizde sokak hayvanları sahipsiz değil, onların da sorumluluğu bizim üzerimizde. Bir taraftan bu hayvanlarımıza sahip çıkarken diğer taraftan da özellikle çocuklarımıza hayvan sevgisi aşılamak adına, seminerler düzenliyor, öğrencilerimizi hayvan barınağımızda ağırlıyoruz” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.