Havadis16.com - 16 Ocak 2019, Çarşamba

Yıldırım’da ibadethanelere özel bakım

13 Kasım 2018
Yıldırım’da ibadethanelere özel bakım için yorumlar kapalı
Yıldırım’da ibadethanelere özel bakım

Vatandaşların daha hijyenik ortamda ibadetlerini yerine getirebilmelerini sağlayan Yıldırım Belediyesi, ibadethanelerde temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

İlçede hizmet veren ve insanların ortak kullanım alanı olan ibadethanelerde yapılan temizlik çalışmalarına önem veren Yıldırım Belediyesi, belirli periyodik aralıklarla 69 mahallede bulunan ibadethanelerde hijyen çalışması gerçekleştiriyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından 2014 yılından bugüne kadar 740 ibadethanede temizlik çalışması yapıldı. 2018 yılı içerisinde ise 136 ibadethane başta halılar olmak üzere temizlenerek ilçe sakinlerine huzurlu bir ibadet imkanı sağlandı. Öte yandan ibadethanelerin bakım ve onarım çalışmalarını da gerçekleştiren Yıldırım Belediyesi, abdesthaneden şadırvana, kubbe tamirinden bahçe düzenlemesine kadar birçok hizmeti Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından hayata geçirdi. Ayrıca minare yapımı, dış cephe kaplaması, parke döşemesi, mermer işleri, dış aydınlatma, elektrik tesisat yenilemesi ile iç ve dış boyama işleri de Yıldırım Belediyesi tarafından yapılarak ibadethanelerin temel ihtiyaçları giderildi.

HUZURLU İBADET İMKANI

Fiziki hizmetlerin yanında ibadethanelerin temizliği konusunda titiz çalışmalar gerçekleştirerek rutin olarak halı yıkaması yapıldığını hatırlatan Başkan Edebali, “Hemşehrilerimizin ibadetlerini gerçekleştirdikleri ortamların temiz olması çok önemli. Biz de belediye olarak ilçemizdeki tüm ibadethanelerin halı yıkama işlerini rutin olarak yapıyoruz. Bugüne kadar camilerde 740 defa halı yıkama ve temizleme çalışması yaparken, ilçemizde bulunan 3 cemevinde de aynı hassasiyetle tadilat, temizleme ve halı yıkama işlemlerini gerçekleştirdik. İlçe sakinlerinin huzur içerisinde ibadetlerini gerçekleştirmeleri için gereken hassasiyeti gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

‘İMKANLARIMIZI SEFERBER ETTİK’

İbadethanelerin ihtiyaçlarına yanıt vermek ve ilçe sakinlerine huzurlu bir ibadet imkanı sunmak için gerekli çalışmaları ve desteği sağladıklarını vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “İbadethanelerin çok önemli ihtiyaçları var. Geçmişte milletimizin desteği ile ibadethaneler ayakta kalabildi. Biz de belediye olarak imkanlarımızı seferber ettik. İnsanlarımızın buluşma noktalarından biri olan ibadethanelerin fiziki koşullarının düzenlenmesi için tadilat, bakım ve boya gibi hizmetleri yürütürken, ihtiyaç dahilinde olan abdesthane yapımı, şadırvan yapımı ve bahçe düzenlemesi çalışması yapıyoruz. Çevre düzenlemesi, minare yapımı, bahçe duvarı, dış cephe kaplaması, parke döşenmesi, mermer işleri, kubbe yenileme, engeli rampa yapımı, elektrik işleri, tesisat ve kaynak işlerini ihtiyaç olan camilerimizde gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.