Havadis16.com - 14 Aralık 2018, Cuma

Yıldırım’da kar seferberliği

9 Ocak 2017
Yıldırım’da kar seferberliği için yorumlar kapalı
Yıldırım’da kar seferberliği

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, etkili olan kar yağışı nedeniyle ilçede sürdürülen kar küreme ve tuzlama çalışmalarını yerinde denetledi.

Kış koşullarına ve yoğun kar yağışına karşı tedbirlerini aylar öncesinden alan Yıldırım Belediyesi, oluşturulan acil müdahale ekipleri ile ilçede araç ve yaya ulaşımının aksamasına izin vermedi. Kar yağışının ilçede hayatı olumsuz etkilemesini önlemek adına Yıldırım Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, 600 personel ve 40 araç, 24 saat boyunca aralıksız kar küreme ve tuzlama hizmeti veriyor. Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde yer alan 10 adet tuz serici robot, 4 manuel tuzlama aracı, 31 kar küreyici, 2 greyder, 2 loder, 1 ekskavatör, 3 iş makinesi, 15 açık kasa araç ve 600 personel Yıldırımlıların günlük yaşamlarının ve ulaşımlarının aksamaması için çalışmalar yürüttü. Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesindeki 6 açık kasa kamyonet ve 30 personel de kar küreme ve tuzlama çalışmalarına destek verdi.

EKİPLER ANINDA MÜDAHALE EDİYOR

Yıldırım’da sorunsuz bir kış mevsimi geçirmek için gerekli tüm önlemlerin alındığının altını çizen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yoğun kar yağışı özellikle ilçemizin üst mahallelerinde ulaşımı aksatıyor. Merkezimizde 24 saat boyunca elektronik ortamda harita üzerinde çalışmalarımızı takip ediyoruz” dedi. Yollardaki buzlanmayla birlikte yaşanabilecek sorunların önüne geçmek için de tedbirler aldıklarını belirten Başkan Edebali, “Özellikle araç ve yaya sirkülasyonunun fazla olmadığı dar sokaklarda ve vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu alanlarda meydana gelebilecek buzlanmayı önlemek adına okullara, hastanelere, camilere ve muhtarlıklara 3 bin paket tuz dağıtarak kar ile mücadelede gereken tüm tedbirleri almıştık. Vatandaşlarımızın ulaşım imkânlarını kolaylaştırmak ve yaşamlarını aksatmamak için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

YILDIRIM’DA KAPALI SOKAK YOK

Kış mevsimi öncesi yapılan çalışmalar ile Yıldırım’da acil müdahale planı da yaptıklarını vurgulayan Başkan Edebali, “Hazırlıklarımızı erken tamamladık. İlçemizi iki ayrı bölgeye ayırdık. Fen İşleri Müdürlüğü şantiyesindeki kriz merkezimizden alt bölgelere, Teferrüç’teki merkezimizden ise üst bölgelerimize anında müdahale ediyoruz. Vatandaşlarımızın, çağrı merkezi, sosyal medya ve muhtarlarımız aracılığı ile gelen çağrılarına anında cevap veriyoruz. Ekiplerimiz ile, maksimum 15 dakika içerisinde sıkıntı yaşanan bölgeye müdahale ederek vatandaşlarımızın mağduriyetinin önüne geçiyoruz. Kar yağışının başladığı ilk andan itibaren yoğun bir çalışma başlattık. Ana arterlerimizde bir sıkıntı yaşanmadığı gibi bu günden itibaren ara sokaklarımızın da tamamına yakınını açtık” şeklinde konuştu.

7/24 HİZMET HATTI

Vatandaşların taleplerinin karşılanması amacıyla Yıldırım Belediyesi’ne 444 16 02 numaralı çağrı merkezi veya sosyal medya aracılığı ile gelecek şikâyetler doğrudan Yıldırım Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne iletilecek. Buradan arazideki ekipler yönlendirilerek, sorunların en kısa sürede çözülmesi sağlanacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.