Havadis16.com - 25 Haziran 2018, Pazartesi

Yıldırım’da mahalle konaklarının sayısını artırıyor

19 Haziran 2017
Yıldırım’da mahalle konaklarının sayısını artırıyor için yorumlar kapalı
Yıldırım’da mahalle konaklarının sayısını artırıyor

Yıldırımlıların sosyal ve kültürel hayatlarına önemli katkılar sağlayan Yıldırım Belediyesi, toplumun tüm kesimlerine hizmet veren mahalle konaklarının sayısını artırıyor.

Yıldırım Belediyesi, her mahalleye işlevsel ve modern mahalle konaklarını kazandırmaya devam ediyor. Vatandaşların ihtiyaçlarını karşılama konusunda yetersiz kalan muhtarlık binasının yerine Eğitim Mahallesi’nde yer alacak yeni mahalle konağının inşası tüm hızıyla sürüyor. 3 katlı planlanan ve toplam inşaat alanı 262,50 metrekare olan mahalle konağında, muhtarlık ofisi, Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları bünyesinde hizmet verecek olan 6 adet kurs odası, dernek odası ile yine YIL-MEK okul öncesi eğitim sınıfı bulunuyor. Yapımı süren mahalle konağında incelemelerde bulunarak gelinen seviye hakkında bilgi alan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, mahalle konağının Eğitim Mahallesi’ne artı değer katacağını belirtti.

 

HEM ANNELERE HEM ÇOCUKLARA EĞİTİM

 

Yıldırım Belediyesi tarafından inşası süren Eğitim Mahalle Konağı hakkında bilgi veren Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Mahalle konaklarımızı planlarken, bölgedeki vatandaşlarımızın eğitim ve sağlık hizmetlerine olan talebini göz önünde alarak tasarlıyoruz. Aile Sağlık Merkezlerine ulaşım sıkıntısı olan mahallelerimizde inşa ettiğimiz konaklarda aile hekimliği birimi oluştururken, kadınlarımız için eğitim merkezleri, çocuklarımız için ise kreşlerin olmadığı mahallelerimize ise Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları bünyesinde kurs ve okul öncesi eğitim merkezlerine yer ayırıyoruz. Bu kapsamda Eğitim Mahallesi’nde yapımı süren konağımızda ise 6 adet YIL-MEK kurs sınıfı ile okul öncesi eğitim sınıfı yer alacak. Bunu yaparken de amacımız annelerin kurs merkezimizde meslek sahibi olurken çocukların da aynı anda okul öncesi eğitim hizmetini alması” diye konuştu.

 

MAHALLELER CANLANIYOR

 

Yeni Yıldırım’ın imar edildiği kentsel dönüşüm çalışmalarının merkezinde mahalle kültürünün yaşatılması olduğunu belirten Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Mahallelerimizi canlı organizmalar haline getirmek için adımlar atıyoruz. Bizim kültürümüzde mahalle birliğin, beraberliğin ve dayanışmanın simgesi. Biz mahalle kültürünü yaşatacak ve canlandıracak bir planlama yapıyoruz. Mahalle konağı olmayan tüm mahallelerimize de modern ve çok fonksiyonlu bir hizmet birimi kazandırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. Vatandaşların sosyal yönden güçlü olmasının Yıldırım’ın geleceğinde önemli rol oynadığının da altını çizen Başkan Edebali, “Yaşadığı yere aidiyet duyan, çevresine saygılı olan hemşehrilerimizle birlikte el ele vererek hedeflediğimiz kalkınmayı gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.