Havadis16.com - 21 Ekim 2018, Pazar

Yıldırım’da Ramazan bir başka

22 Haziran 2015
Yıldırım’da Ramazan bir başka için yorumlar kapalı
Yıldırım’da Ramazan bir başka

Yıldırım’da Ramazan’ın adına yakışır bir şekilde Yıldırım’da idrak edildiğini belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Çeşitli etkinliklerle Ramazan ruhunu hemşehrilerimizle hep birlikte yaşıyoruz” dedi.

Son dönemde hayata geçirilen sosyal ve kültürel etkinliklerle ilçenin çehresini değiştiren Yıldırım Belediyesi, Bayrak Alanında kurulan Ramazan Sokağı ile Yıldırımlıları Ramazan akşamlarında ağırlamaya devam ediyor. Çeşitli etkinliklerle ile özellikle iftar sonrasında Yıldırımlıların keyifli vakitler geçirmesini istediklerini belirten Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırım Belediyesi Bayrak Alanı’nda kurduğumuz Ramazan Sokağımızda mehter gösterileri, karagöz-hacivat ve her akşam tasavvuf sanatçılarımızın verdiği konserler vatandaşlarımızla buluşuyor” diye konuştu.

YILDIRIM OLARAK BÜYÜK BİR AİLEYİZ

Ramazan ayının insanlar arasındaki birleştirici rolünün çok büyük önemi olduğunu dile getiren Başkan Edebali, “Yıldırım Belediyesi olarak bu kutsal ayda manevi duygularımızı üst seviyelere çıkaracak etkinliklerimizle, toplumsal birlikteliğe katkı sağlıyor ve sağlamaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu. Yıldırımlılar olarak büyük bir aile olduklarının altını çizen Başkan Edebali, “Hepimiz bu büyük ailenin önemli birer fertleriyiz. Bu aileyi dolayısıyla Yıldırım’ı hak ettiği noktaya taşımak hepimizin görevidir” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.