Havadis16.com - 12 Aralık 2018, Çarşamba

Yıldırım’da tasavvuf musikisi mest etti

3 Mayıs 2018
Yıldırım’da tasavvuf musikisi mest etti için yorumlar kapalı
Yıldırım’da tasavvuf musikisi mest etti

Yıldırım belediyesi müzik akademisi öğrencileri ve eğitmenlerin oluşturduğu tasavvuf musikisi korosunun düzenkendiği konser dinleyicileri manevi yolculuklara çıkardı.

Kültür sanatın her alanında düzenlediği benzersiz etkinliklerle gönüllerde taht kuran Yıldırım Belediyesi, tasavvuf konseriyle ilçe sakinlerine maneviyat dolu bir gece yaşattı.

 

Gerçekleştirdiği kültür sanat hamlesi ile ilçenin sosyal yaşamına önemli katkılar sağlayan Yıldırım Belediyesi, önemli bir etkinliğe daha imza attı. Tamamı dezavantajlı gruba mensup çocuklar ve Müzik Akademisi eğitmenlerinden oluşan Yıldırım Belediyesi Müzik Akademisi Tasavvuf Musikisi Korosu, seslendirdiği birbirinden duygu yüklü ilahilerle ilçe sakinlerini manevi yolculuklara çıkardı. Barış Manço Kültür Merkezi’nde Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan etkinlikte Müzik Akademisi Tasavvuf Musikisi Korosu üyesi çocuklar, tasavvuf musikisinin en güzel örnekleriyle dinleyenlerin yüreğine hitap etti. Yıldırımlıların büyük beğenisini toplayan konserde seslendirilen ilahiler ve şiirler katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.