Havadis16.com - 19 Aralık 2018, Çarşamba

Yıldırım’dan dev organizasyon

19 Ekim 2015
Yıldırım’dan dev organizasyon için yorumlar kapalı
Yıldırım’dan dev organizasyon

Yıldırım Belediyesi’nin Türkiye Güreş Federasyonu ile ortaklaşa düzenleyeceği 1. Balkan Güreş Şampiyonası, düzenlenen toplantıyla kamuoyuna tanıtıldı.

Yıldırım Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenecek şampiyonanın, basın tanıtım toplantısında, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin, Yıldırım Belediyespor Kulübü Başkanı İlhami Aydın, Güreş Yıldız Milli Takımı antrenör ve sporcularıyla bir araya geldi. Bu yıl ilk kez düzenlenecek Yıldızlar Balkan Güreş Şampiyonası ve 24 yıl aradan sonra tekrar düzenlenecek olan Uluslararası Balkan Güreş Şampiyonası, Yıldırım Belediyesi Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilecek. 23-25 Ekim tarihlerinde düzenlenecek şampiyonaya Türkiye, Bosna Hersek, Bulgaristan, Arnavutluk, Kosova, Makedonya, Sırbistan, Yunanistan, Romanya, Karadağ ve Hırvatistan’dan 184 sporcu katılacak.
Türkiye’nin, Balkanlara önderlik yaptığını aktaran Edebali, “0-24 yaş grubunda, 250 binin üzerinde nüfusu bulunan ilçemiz için koyduğumuz en önemli hedeflerden birisi de ‘spor şehri Yıldırım’ı hayata geçirmekti. Bu kadar muazzam bir kaynağa sahip olan ilçemizde, hem gençlerimizi hayata hazırlamanın hem de onları, günümüzün sosyal sorunlarından korumanın en etkili yolunun spor olduğu bilincindeyiz. Bunun için, gençlerimizi spora teşvik ediyor, onlara spor yapabilecek imkanlar hazırlıyoruz. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren spora kesintisiz desteğimizin sonuçlarını görüyoruz. Yıldırımlı sporcular katıldıkları tüm organizasyonlardan madalyalarla dönüyor. Dünyanın dört bir yanında şehrimizin adını duyuruyor, ülkemizin bayrağını dalgalandırıyor ve İstiklal Marşı’mızı okutuyor. Yine sporun evrensel dilini kullanarak, birlik ve kardeşlik mesajları vermek için bu turnuvayı çok önemsiyoruz. Şampiyona sporcularımızın deneyim kazanması ve ülkeler arasındaki dostluk köprüsünün güçlenmesine önemli katkılar sağlayacaktır. Yıldırım olarak böyle bir turnuvaya ev sahipliği yapmak bizim için gurur verici” dedi.
Balkan Güreş Şampiyonası’nın Yıldırım’da yapılacak olmasının kendileri için büyük bir mutluluk olduğunu vurgulayan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin ise, “Balkan Şampiyonası, dünya güreş sporuna yön veren bir ekol. Bu ekolün yeniden canlandırılmasını sağlayan ve sporun her branşına destek sağlayarak Yıldırım’ı tam olarak bir spor şehrine dönüştüren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’ye teşekkür ediyorum” diye konuştu.
24 yıldır çeşitli etkenlerden dolayı yapılamayan turnuvanın tekrar başlatılmasını sağlayan Yıldırım Belediye’sine teşekkür eden Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın da “Ata sporumuz olan güreşin, dünyadaki en önemli turnuvalarından birisinin, bizim ev sahipliğimizde hayat bulacak olmasından dolayı gururluyuz. Bu şampiyona, gençlerimizin deneyim kazanması konusunda ciddi katkılar sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.