Havadis16.com - 25 Haziran 2018, Pazartesi

Yıldırım’dan Sason’a gönül köprüsü

20 Haziran 2016
Yıldırım’dan Sason’a gönül köprüsü için yorumlar kapalı
Yıldırım’dan Sason’a gönül köprüsü
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ‘Yıldırım’dan Batman Sason’a Gönül Köprüsü Dost Eli’ adıyla düzenlenen etkinlikte, kardeş ilçe Sason’u ziyaret etti. Yıldırım’dan uzanan dost elini Sason’a götüren Başkan İsmail Hakkı Edebali, Sason Belediye Başkanı Cuma Uçar, Sason Kaymakamı Tekin Dündar ve ilçe esnafına yaptığı ziyaretlerin yanında, vatandaşların evlerine konuk olup birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajları verdi. Başkan Edebali’ye bu anlamlı ziyaretinde AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, Yıldırım Belediyesi bürokratları ve meclis üyelerinin yanı sıra AK Parti Genel Merkez Sivil Toplum Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Yalçın Özdemir, AK Parti Batman İl Başkanı Diyaettin Uçar ve AK Parti Sason İlçe Başkanı Avni Yıldırım eşlik etti.
 
BAŞKAN EDEBALİ’DEN BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU
Sason Belediye Başkanı Cuma Uçar’ı ziyaret ederek Sason’daki temaslarına başlayan Başkan İsmail Hakkı Edebali, Sason’da bulunmanın memnuniyetini dile getirerek, “Yıldırım’dan uzanan dost elini Sason’a getirerek, buradaki kardeşlerimizle bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Osmanlı İmparatorluğu’nun mirası, Yıldırım’ın kadim medeniyet anlayışı gereği sonsuz bir gönül coğrafyasına sahibiz. Ülkemizin farklı köşelerinde yaşıyor olsak da, bizler etle tırnak gibi ayrılmaz bir bütünün parçalarıyız. İki ilçenin göstereceği kardeşlik ilişkileri, ülkemizin ihtiyacı olan huzurun yanı sıra bu toprakların ruhuna yakışan birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekişmesine katkı sağlayacaktır” diye konuştu. Sason Belediye Başkanı Cuma Uçar ise Başkan Edebali’ye ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, “İki ilçe arasındaki dostluğun ülkedeki özlenen barış ve kardeşlik duygularına olumlu yansımaları olacaktır. Yıldırım ile olan dostluğumuz sayesinde ilçe olarak önemli kazanımlar elde edeceğimize inanıyorum” şeklinde görüşlerini belirtti.
KAYMAKAM DÜNDAR’A ZİYARET
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali daha sonra Sason Kaymakamı Tekin Dündar ile bir araya gelerek ilçe hakkında bilgi aldı. Başkan İsmail Hakkı Edebali, Sason’un küçük bir ilçe olmasına karşın gelişmeye açık bir şehir olduğunu dile getirerek, “Yerel yönetimlerin ve idari makamların uyum içinde çalışması, ilçenin geleceği adına oldukça önemli. Sason’da da, Belediye ve Kaymakamlık’ın uyumu bizleri oldukça memnun etti. Bizleri ağırlayan Sayın Kaymakamımıza teşekkür ediyorum” dedi. Kaymakam Tekin Dündar da Başkan Edebali’ye nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, “Barış ve huzurun bu topraklarda yeniden sağlanması adına Sason ve Yıldırım’ın kardeş ilçe olması önemli bir adım. İlerleyen dönemlerde bu dostluğun iki ilçe adına önemli getirileri olacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.
‘KARDEŞLİK KÖPRÜLERİNİ HEP BİRLİKTE KURUYORUZ’
Yıldırım’dan Sason’a gönül köprüleri kuran Başkan İsmail Hakkı Edebali, ilçeyi karış karış gezerek vatandaşların evlerine ve işyerlerine konuk oldu. İlçe esnafını ziyaret eden Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, esnaftan ilçe ekonomisi hakkında bilgiler aldı. Ardından vatandaşların evlerine konuk olan Başkan İsmail Hakkı Edebali, vatandaşlarla sohbet ederek, ‘Yıldırım’dan Batman Sason’a Gönül Köprüsü Dost Eli’ projesinin önemini ilçe sakinleriyle paylaştı. Kardeşlik ve dayanışma mesajlarının verildiği sohbetlerde, Yıldırım’ın her zaman Sasonluların yanında olacağını belirten Başkan Edebali, “Birliğimize ve berberliğimize tarihte her zaman saldırılar oldu. Bu saldırıları her zaman el ele vererek karşı çıkarak, bertaraf ettik. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara en güzel mesajı tarihte olduğu gibi kardeş olduğumuzu göstererek bir kez daha ‘dur’ diyeceğiz” ifadelerini kullandı.
İFTAR SOFRASINDA DAYANIŞMA RUHU YAŞATILDI
Batman’daki temaslarının sonunda ise Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ve beraberindeki heyet, Batmanlıların düzenlediği kardeşlik iftarına katıldı. Gerçekleştirilen iftar programına Başkan Edebali’nin yanı sıra Sason Belediye Başkanı Cuma Uçar, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, Yıldırım Belediyesi bürokratları ve meclis üyelerinin yanı sıra AK Parti Genel Merkez Sivil Toplum Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Yalçın Özdemir, AK Parti Batman İl Başkanı Diyaettin Uçar, AK Parti Sason İlçe Başkanı Avni Yıldırım ve Batmanlılar katıldı. Birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunun yoğun olarak yaşandığı Ramazan ayında bir arada olmaktan dolayı memnun olduğunu söyleyen Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Bu topraklardaki kardeşlik ruhunu kimsenin bozmasına izin vermeyeceğiz. Bir ve beraber olmanın en güzel mesajını bu iftar sofrasında veriyoruz. Kardeşlik bağlarının her zaman güçlü olduğu bir Türkiye’nin üstesinden gelemeyeceği hiç bir zorluk yoktur. Ülkemizin bugünlerde her zamankinden fazla ihtiyacı olan huzur, barış ve kardeşliği bu topraklarda yaşatacağız” diye konuştu. Sason Belediye Başkanı Cuma Uçar ise Başkan Edebali’yi ağırlamaktan dolayı şeref duyduklarını söyleyerek, kendisini her zaman ilçelerine beklediklerini ifade etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.