Havadis16.com - 21 Mayıs 2018, Pazartesi

Yıldırım’ın kurban timleri harekete geçti

9 Eylül 2016
Yıldırım’ın kurban timleri harekete geçti için yorumlar kapalı
Yıldırım’ın kurban timleri harekete geçti

Geçtiğimiz yıllarda kurban satış alanları ve kesim bölgelerindeki örnek çalışmaları ile Yıldırımlıların rahat ve hijyenik bir ortamda kurban ibadetlerini gerçekleştirmesini sağlayan Yıldırım Belediyesi, kurban bayramı hazırlıklarını tamamladı. Kurban kesim ve satış alanlarında hem satıcıların hem de vatandaşların güvenli bir ortamda alışveriş yapmaları için her ayrıntı düşünülerek yol, su ve elektrik altyapıları hizmetleri sorunsuz bir şekilde yerine getirildi. Kesim alanları etrafındaki yol düzenlemeleri eksiksiz şekilde tamamlanırken, bayram süresi boyunca doktor ve veterinerlerin de bulunduğu 170 kişilik uzman personel, vatandaşlara hizmet vermek için bayram süresince hazır bulunacak.

 

BOĞA TİMLERİ GÖREVE HAZIR

Yıldırım Belediyesi’nin Kurban Bayramı’nda tüm birimleri ile koordineli bir şekilde çalışacağını söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Bayramlarda görmeye alışık olduğumuz hayvanların kaçmasından dolayı yaşanan olumsuzlukların önüne geçmek adına geçen sene olduğu gibi bu sene de ‘Boğa Timleri’ hazır durumda bulunacak. Ayrıca deri poşeti, et poşeti, naylon branda, tuz, şapka, kurban rehberi, veterinerlik hizmeti ile temizlik için su temininden oluşan farklı hizmetler Yıldırımlılara sunulacak” dedi.

 

BAŞKAN EDEBALİ VATANDAŞLARI UYARDI

 

Kesim merkezlerinde kötü görüntü ve çevre kirliliğinin yaşanmaması için alınacak tedbirler hakkında da bilgi veren Başkan Edebali, “İlaçlama ekiplerimiz de ilaçlama işlemlerine Kurban Bayramı sonrası da devam edecek. Bunun dışında kesim merkezlerinde görevli temizlik ekipleri de anında müdahale ederek, kötü görüntü ve çevre kirliliği oluşmasına müsaade etmeyecek. Bu konuda vatandaşlarımızı da duyarlı olmaya davet ediyorum. Kurban bayramı ve öncesinde ekiplerimiz sürekli teyakkuz halinde olacak ve vatandaşlarımıza her türlü desteği sağlayacak. Kurban satış bölgelerinde yaşanacak alışverişlerde özellikle sahte para dolandırıcılığı konusunda hemşerilerimiz daha dikkatli olsunlar, şüphelendikleri durumlarda kamu kurumlarından yardım alsınlar” ifadelerini kullandı.

 

YILDIRIM’DAKİ KURBAN KESİM YERLERİ

 

Yıldırım Belediyesi’nin kurban kesim yerleri şöyle: Kasaplar Odası Mezbahası (Satış ve kesim yeri), Demetevler Mahallesi Pazaryeri (Pazartesi Pazarı), 75. Yıl Mahallesi Yarı Kapalı Pazaryeri (Salı Pazarı), Vatan Mahallesi Yarı Kapalı Pazaryeri (Çarşamba Pazarı), Bağlaraltı Mahallesi Pazaryeri (Pazar Pazarı), Siteler Mahallesi Pazaryeri (Cuma Pazarı), Mimar Sinan Mahallesi Pazaryeri (Çarşamba Pazarı), Zümrütevler Mahallesi Pazaryeri (Salı Pazarı), Arabayatağı Mahallesi Pazaryeri (Cumartesi Pazarı), Karapınar Mahallesi Pazaryeri (Pazartesi Pazarı), Değirmenlikızık Mahallesi Pazaryeri (Pazar Pazarı), 152 Evler Mahallesi Kesim Yeri (152 Evler Muhtarlığı önü), Sıracevizler Mahallesi Kapalı Pazaryeri (Perşembe Pazarı), Yavuz Selim Mahallesi Kapalı Pazaryeri (Salı Pazarı), Temenyeri Kapalı Pazaryeri (Salı Pazarı), Yiğitler Pazaryeri (Pazar pazarı).

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.