Havadis16.com - 24 Şubat 2018, Cumartesi

Yıldırımlı gençlerin yaşamı ‘değerli’

7 Kasım 2016
Yıldırımlı gençlerin yaşamı ‘değerli’ için yorumlar kapalı
Yıldırımlı gençlerin yaşamı ‘değerli’

Türkiye’de ilk defa Yıldırım Belediyesi’nin öncülüğünde, Bursa Valiliği, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, Yıldırım Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü, Üsküdar Üniversitesi ve Birlik Vakfı Bursa Şubesi iş birliğinde, ‘Değerlisin Sağlıklı Kal’ sloganıyla başlatılan proje kapsamında, zararlı alışkanlıklarla mücadele konusunda önemli sonuçlar elde edilmeye devam ediliyor.

Proje kapsamında aile hekimlerinden, sağlık çalışanlarına, Yıldırım Toplum Sağlığı Merkezi çalışanlarından okul yöneticilerine, anne ve babalardan din görevlilerine, muhtarlardan psikolojik danışmanlık ve rehberlik öğretmenlerine ve projenin hedef kitlesi gençlere olmak üzere 14 bin 450 kişiye eğitim verildi.

‘EVLATLARIMIZIN ZEHİRLENMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ’

Zararlı alışkanlıkların gençliğin en önemli sorunlarının başında geldiğini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Gençlerimizi bu illetin pençesine teslim etmemek adına şehrimizin tüm dinamiklerini dahil ederek projemizi hayata geçirdik. Evlatlarımızı zehirleyerek körelten uyuşturucuyla mücadele konusunda şehrimizdeki kamu kurumlarının, sivil toplum kuruluşlarının destek ve katkıları ile topyekûn bir mücadele başlattık. İlçemizde zararlı alışkanlıklara karşı önemli bir farkındalık oluşturduk. Emniyet verilerine göre madde kullanımında önemli oranlarda düşüş meydana geldi. Bu bizim projeye olan motivasyonumuzu da arttırdı. Ancak bulunduğumuz noktayı yeterli görmeden, daha önemli sonuçlar alana kadar mücadelemiz sürecek” diye konuştu.

‘SOSYAL YAŞAMA KATILIM ÖNEMLİ’

Gençleri uyuşturucuya yönelten en önemli etkenin amaçsızlık olduğunu da hatırlatan Başkan Edebali, “Gençlerimizin enerjilerini doğru kullanmaları ve zararlı alışkanlıklardan korunmalarını sağlamak için ilçemizde spor seferberliği başlattık. Tüm gençlerimizin sportif faaliyetler içerisinde aktif bir şekilde yer alabilmesi için spor kulübümüzü yeniden yapılandırdık. İlçemizdeki amatör spor kulüpleri ve okullara önemli miktarda malzeme yardımda bulunduk. Spor ve yürüyüş parkları yaptık. Türkiye’nin en büyük spor kompleksinin yapımına Yıldırım’da başlandı. Öte yandan gençlerin tüm beklentilerine cevap vererek, sağlıklı gelişimlerine katkı sağlayacak iki gençlik merkezini Yıldırım’a kazandıracağız. Halk oyunları, tiyatro ve müzik kursları ile gençlerin sosyal yaşama katılımlarını sağlıyoruz. Evlatlarımızın hayatı uyuşturucunun pençesine teslim edilecek kadar değersiz değil, gençlerimize ‘değerlisin sağlıklı kal’ diyor ve bunu sağlamak için mücadelemizi sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.