Havadis16.com - 16 Ocak 2019, Çarşamba

Yılmaz, engellileri ağırladı

15 Ekim 2015
Yılmaz, engellileri ağırladı için yorumlar kapalı
Yılmaz, engellileri ağırladı

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun’la birlikte engellilerle yemekte bir araya geldi.
Başkan Refik Yılmaz, Bursa Zihinsel Engelli Çocukları Koruma Derneği’nin yeni yönetimine Park Sosyal Tesisleri’ne yemek verdi. Ersin Kahraman başkanlığındaki yeni yönetimi tebrik eden Yılmaz, Gemlik Belediyesi, Kent Konseyi ve Bursa Zihinsel Engelli Çocukları Koruma Derneği’nin iş birliğinin bundan sonra da devam edeceğini kaydetti. Özel Türe Kurs ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri ve velilerinin de katıldığı yemekte AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun ve belediye meclisi üyeleri de hazır bulundu. Engelli öğrenciler ve velilerinin yanı sıra kurs ve rehabilitasyon merkezi öğretmenleri ile de sohbet eden Yılmaz engellilerin hayatını kolaylaştıracak projeler yaptıklarını anlattı.
Milletvekili Bennur Karaburun da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakan olduğu 2002 yılında başlattığı engellilere yönelik yasa, yatırım ve projelerin, günümüzde giderek geliştiğine dikkat çekti. Engellilere evde bakım ücreti gibi önemli projenin geldiğini kaydeden Karaburun, TBMM de bundan sonra çıkacak sosyal ve kültürel projelerin de takipçisi olacaklarını ifade etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.