Havadis16.com - 21 Ekim 2018, Pazar

Yoğun bakımda arbede

17 Mart 2015
Yoğun bakımda arbede için yorumlar kapalı
Yoğun bakımda arbede

Bursa’da, yoğun bakım ünitesinde tedavi gören çocuklarının ölüm haberini alan anne baba, hastaneyi adeta savaş alanına çevirdi.
Olay, Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Yoğun Bakım Ünitesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, yoğun bakım ünitesinde kas hastalığı tedavisi gören 12 yaşındaki bir çocuk rahatsızlandı. Bunun üzerine yoğun bakım ünitesinde görevli doktor aileyi arayarak, çocuğun durumunu bildirdi. Aile hastaneye gelmeden hayatını kaybeden çocuğun cenazesi morga kaldırıldı. Bir süre sonra hastaneye gelerek yoğun bakım ünitesine giren anne ve baba, çocuklarının öldüğüne inanamadı. Bunun üzerine, sağlık personeli ile aile arasında tartışma çıktı. İddiaya göre, tartışmanın büyümesiyle birlikte anne ile baba sağlık personeline hakaret edip, darp girişiminde bulundu. Ailenin koltuk ve sandalyeleri atmasıyla, sağlık personeli kendilerini soyunma odasına kilitledi. Soyunma odalarının kapılarını kırmaya çalışan aileyi, hastanenin güvenlik görevlileri güçlükle sakinleştirdi. Polis, görevliler tarafından dışarı çıkarılan çiftin ifadesini aldı.
Öte yandan, yoğun bakım ünitesinde bilgisayar, koltuk, sandalye, masa ve camların kırıldığı görüldü. Olay sırasında yoğun bakım ünitesinde yatan 10 çocuğun olaydan yara almadan kurtulması, tek teselli oldu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.