Havadis16.com - 18 Ocak 2019, Cuma

Yörük Türkmenleri’nden Dündar’a ziyaret

12 Ekim 2017
Yörük Türkmenleri’nden Dündar’a ziyaret için yorumlar kapalı
Yörük Türkmenleri’nden Dündar’a ziyaret

Osmangazi Yörük Türkmen Dernekleri Genel Başkanı Dinçer Akyel ve yönetim kurulu, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı ziyaret etti.

 

Ördekli Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ziyarette, Dinçer Akyel derneklerinin faaliyetleri hakkında Başkan Dündar’a bilgi verdi. Osmangazi Yörük Türkmen Dernekleri’nin özverili çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Milli birlik ve bütünlük konusunda yörükler,

bu milletin özünde vardır. Sosyal ve kültürel faaliyetlerinizi de bu anlayışla gerçekleştirmeniz güzel bir şey. Bursa, kurucu bir şehir, Osmanlıyı kuran şehir. Fetihten itibaren de hep göç alıyor. Bursa, aynı zamanda göçmenleri de kucaklayan bir şehir. Şehrimiz, bu özelliğiyle 3 kıtaya giden imparatorluğa öncülük yapmıştır. Bizim de bu kucaklamayı devam ettirmemiz lazım. Etkinliklerimizde birlik ve beraberlik içinde olarak hep birlikte şehrimize sahip çıkıyoruz. Yaptığımız yatırımlarla, kazandırdığımız marka eserlerle güzel şehrimiz daha iyi bir noktaya gidiyor. Geleneklerimizin yaşaması lazım. Sizleri bu konudaki hassas çalışmalarınızdan dolayı tebrik ediyorum” dedi.

 

Osmangazi Yörük Türkmen Dernekleri Genel Başkanı Dinçer Akyel de kendilerine verdiği desteklerden dolayı Başkan Dündar’a teşekkür ederek, “Osmangazi’nin ismini taşıyan derneğimiz, Osmangazi Han’ın hemen türbesinin yanında hizmet veriyor. Manevi duygularımızı yaşatma adına yaptığımız çalışmalara verdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Osmangazi’nin torunları olarak devletine milletine daima bağlı bir sivil toplum örgütü olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. 17 ilçede sosyal yardım, özellikle kırsal kesimdeki öğrencilerimize kılık kıyafet yardımı gibi faaliyetlerimiz devam ediyor. Bu ülkeye sahip çıkan, ülkemizin kalkınması için hizmet veren sizin gibi belediye başkanlarımızın da her zaman yanındayız. Sosyal ve kültürel etkinliklerimize destek olarak, bizlere moral ve çalışma şevki veriyorsunuz” diye konuştu.

 

Dinçer Akyel, ziyarette Başkan Dündar’a yörük şalı ve tablo hediye etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.