Havadis16.com - 25 Mayıs 2018, Cuma

Yüksek İhtisas’a 3. anjiografi cihazı

21 Eylül 2016
Yüksek İhtisas’a 3. anjiografi cihazı için yorumlar kapalı
Yüksek İhtisas’a 3. anjiografi cihazı
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi üçüncü anjiyo cihazını hizmete soktu.Bursa İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı hastaneye yeni alınan son teknoloji Dijital Koroner Anjiyografi Cihazı, özellikle kalp hastalıklarına bağlı sağlık sorunlarının teşhis ve tedavisinde kullanılarak hastalara hizmet verecek.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan hastane yöneticisi Doç.Dr. Soner Cander “Hastanemiz Kardiyoloji kliniği 1992 yılından beri hizmet vermektedir. Kliniğimiz bölgesinde kardiyoloji konusundaki üstdüzey (tersiyer) merkezdir. Kliniğimizde yılda yaklaşık 20.000 hasta invaziv kardiyolojik işlemler ile tedavi edilmektedir. Kliniğimizde koroner anjiyografi, perkütan koroner ve periferik stent, balon, kalp pili implantasyonu gibi rutin işlemler yanında, çok daha komplike olan TAVI, MitraClip, Mitral Anulus Daraltma ve Ablasyon gibi işlemlerde başarı ile uygulanmaktadır. Kliniğimiz kardiyoloji konusundaki gelişmeleri yakından takip etmekte ve bölgesinde ülkemizdeki ilklere imza atmaktadır. dedi.
Doç.Dr. Soner Cander açıklamalarına şöyle devam etti:
Anjiyo öncelikle damarlardaki darlığı tespit etmeye yönelik bir tanı yöntemidir. Koroner damarların (kalbi besleyen damarların) kontrast madde verilerek görünür hale getirilmesidir. Bu bir tedavi değil tanı işlemidir. İşlem sağ, sol kasık bölgesi atardamarlarından veya sağ, sol el bileği atardamarlarından girilerek yapılabilir. Perkütan balon, stent işlemi darlık saptanan koroner damarların açılması işlemidir. Kliniğimizde yılda yaklaşık 13.500 Koroner anjiyografi, 4.500 balon, stent işlemi yapılmaktadır.
YENİ CİHAZ KENDİ MODELİNİN EN İYİSİ
Bahsettiğimiz işlemlerin uygulaması sırasında kullandığımız 2 anjiyografi cihazına bu yıl bir tane daha eklenmiştir. Bu 3. cihaz daha gelişmiş özelliklere sahiptir. Bi-plan çekim yapma özelliği ile kullanılan kontrast miktarı azaltılabilmektedir. Periferik işlemlerin yapılabilmesinde yeni işletim sistemlerine sahiptir. Yine 3 boyutlu rekonstrüksiyon yapabilme özelliği sayesinde TAVI, Ablasyon gibi işlemlerde kolaylık sağlamaktadır, yeni cihaz hayırlı olsun dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.