Havadis16.com - 20 Eylül 2018, Perşembe

‘Yüzde 100 hizmet dönemi başlayacak’

16 Mart 2017
‘Yüzde 100 hizmet dönemi başlayacak’ için yorumlar kapalı
‘Yüzde 100 hizmet dönemi başlayacak’

Yıldırım Belediyesi, ilçedeki kültürel ve sosyal dönüşümde bir yandan kahvehanelerin kıraathane kavramını tekrar yakalaması için kütüphane köşesi oluştururken, diğer yandan Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil’i mahalle sakinleriyle buluşturarak güncel konular hakkında sohbet etme imkanı sağlamayı sürdürüyor.

Yıldırım’ın farklı mahallelerinde düzenlenen ‘Kahvehane’den Kıraathane’ye’ projesinin Mart ayındaki ilk buluşması, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil ve çok sayıda mahalle sakininin katılımı ile Anadolu Mahallesi Emrecan Kıraathanesi’nde gerçekleştirildi. Bağlama üstadları Aşık Turabi İle Turan Yıldırım’ın seslendirdiği türküler ve gerçekleştirdikleri atışma ile başlayan programda 16 Nisan’da yapılacak Anayasa Değişikliği Halk Oylaması, geçmişten bugüne gerçekleşen darbeler, 15 Temmuz darbe girişimi ve güncel konular ele alındı.

‘YÜZDE 100 HİZMET DÖNEMİ BAŞLAYACAK’

Türkiye’nin artık gücünün yüzde 100’ünü hizmete adayacak bir dönemin arifesinde olduğunu vurgulayan Başkan İsmail Hakkı Edebali, “16 Nisan’da milletin güçlü olduğu bir sistem ortaya çıkacak. Bu sistem ile vaat edilen hizmetlerin kesintisiz bir şekilde vatandaşın ayağına gelmesine tanık olacağız. Krizlerden koalisyonlardan ve istikrarsızlıklardan kurtulacağız. Avrupa’da yaşanan rahatsızlıkların sebebi de Türkiye’nin daha da güçlenecek olmasından kaynaklanıyor. Fransa’da, Hollanda’da, Almanya’da ve diğer ülkelerde yapılacak seçimler bizleri ilgilendirmezken, geçmişte bizdeki seçimler de onları ilgilendirmiyordu. Ancak vesayet kurumları ile birlikte muhtıraların, darbelerin ve son olarak 15 Temmuz’da yaşanan hain kalkışmanın iplerini elinde bulunduran küresel güçler, 16 Nisan’da gerçekleşecek halk oylaması ile yakından ilgileniyor. Güçleri ellerinden gidiyor diye bu yaygarayı koparıyorlar. Milletin seçtiği adam yanlış olmaz” dedi.

ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN ‘EVET’

Cumhuriyet hükümetlerinde sürekli yaşanan belirsizlik ortamı ve koalisyonların Türkiye’nin ayağına pranga vurduğunun altını çizen Başkan Edebali, “Cumhuriyet tarihinde 95 yılda 65 hükümet kuruldu. AK Parti Hükümetleri’nin 15 yılını çıkarırsak yaklaşık olarak her yıla bir hükümet düşüyor. Bir yıl görev yapan hükümet nasıl başarılı olabilir ki? Ülke olarak yerimizde saymamızın temel nedeni bu. 240 yıllık Amerika’da da seçimler yapılıyor, son seçilen Başkan Trump 45. Amerika Başkanı. Orada seçilen kişi görev süresince farklı olumsuzluklarla uğraşarak zaman kaybetmek yerine kendini hizmete adayabildiği için şuan Amerika en kalkınan ülkelerin başında yer alıyor. Artık bizlerin de ülkemizi daha güçlü kılacak bir sisteme ihtiyacı var. 16 Nisan’da bu sistemi milletimizle beraber gerçekleştireceğimize olan inancım tam. İsmail Hakkı Edebali olarak çocuklarımızın geleceği için ‘Evet’ diyeceğim” diye konuştu.

‘HAİNLERİN MASKESİ DÜŞTÜ’

İslam’a hizmet ettiğini söyleyenlerin maskelerinin düştüğünü aktaran Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, “Kur’an-ı Kerim’i ve İslam dinini hakkaniyetle inceleyenlerin Müslüman olması kadar kabul edilebilir bir şey olamaz. 400 tane İncil Hristiyanlık’ta varken, bin 400 senedir bozulmamış ve tek olan Kur’an-ı Kerim arasında doğru olanı görmek çok da zor olmasa gerek. Ancak Avrupa’da doğruya yönelenlerin önünü kesmek isteyen tam 400 kuruluş bulunuyor. Dünyaca ünlü boksör Muhammed Ali’nin asla unutamadığım bir sözü var. Kendisi bir beyazın Müslüman olduğunu Hac’ca gittiğinde gördüğünü ifade ediyor. Bir beyazın Müslüman olma ihtimalini dahi imkansız gösteren, içine düştüğü Ehl-i Sünnet olmayan bu grup itikadının tam yerleşmesini önlüyor. İslamiyet’e hizmet ettiğini söyleyip bunun tam aksi yönde çalışanları da hepimiz gördük. 40 yıldır İslam’a hizmet ettiklerini söyleyen hainler, planlarının sonunda bir milletin alnına kurşun sıkacak, bir devleti yıkacak hale geldiler” diye konuştu.

Yıldırımlıların yoğun ilgisinden ve duyduğu memnuniyeti dile getiren Ahmet Şimşirgil, kıraathane kültürünün Yıldırım’da tekrar can bulmasından dolayı mutlu olduğunu da belirterek başta Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali olmak üzere, projede emeği geçen herkese teşekkür etti. Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil’in katılacağı bir sonraki ‘Kahvehane’den Kıraathane’ye’ programı, 30 Mart Perşembe günü Yavuzselim Mahallesi’deki Arda Kıraathanesi’nde gerçekleşecek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.