Havadis16.com - 12 Aralık 2018, Çarşamba

Zaafiyet mi var?

25 Aralık 2017
Zaafiyet mi var? için yorumlar kapalı
Zaafiyet mi var?

ŞIRNAK’ta düzenlenen AK Parti 6’ncı Olağan İl Kongresi’nde, sahneye koşup, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sarılmak isteyen gencin, şehit yakını Hüseyin Demircan olduğu ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çevresinde koruma zaafiyeti mi var tartışması başlatan olayın kahramanı Demircan’ın kamyon şoförü olduğu ve şimdiye kadar ailesinden 13 kişinin şehit olduğu öğrenildi. Demircan, “Tek amacım, sevdalısı olduğum Cumhurbaşkanı’mıza sarılmaktı; ama sanırım yanlış anlaşıldı. İfadem alındıktan sonra serbest bırakıldım” dedi.

Erdoğan’ın korumaları tarafından platformdan indirilen ve gözaltına alınan Demircan, emniyette ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Şırnak’ta Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı’nı kurduklarını anlatan Demircan şöyle konuştu:

“Ben şehit yakınıyım. Ailemizden terör örgütü PKK tarafından bugüne kadar 13 kişi şehit edildi. Şehit edilenler arasında annem, 2 ağabeyim ve 2 kız kardeşim var. Korucu olduğumuz için PKK, 1987 yılında Şırnak’ın Güneyce köyü Çift Kavak mezrasına baskın yaparak, ailemden çok sayıda kişiyi şehit etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.