Havadis16.com - 19 Haziran 2018, Salı

Zeytincilere sıcak çorba Başkan’dan

9 Kasım 2016
Zeytincilere sıcak çorba Başkan’dan için yorumlar kapalı
Zeytincilere sıcak çorba Başkan’dan

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın Boyalıca Mahallesi’nde ki zeytin üreticilerini ve tüccarları alım merkezinde ziyaret etti. Alım ve satışlarla ilgili bilgi alan Başkan Sargın çiftçiler ile tüccarlara akşam saati olması sebebiyle sıcak çorba ikramında bulundu.

Bölgenin en iyi zeytinlerinin yetiştiği İznik’te zeytin sezonun açılması ile birlikte birçok çiftçi mahsullerini toplayarak satış yerlerine götürmeye başladı. İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’da sezonun açılması ile birlikte zeytin üreticileri ve tüccarlarına ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor. Başkan Sargın son olarak İznik’in Boyalıca Mahallesi’nde ki zeytincilerle bir araya geldi. Burada zeytin alım ve satışlar ile ilgili bilgi alan Sargın çiftçilerin isteklerini de bir bir dinleyerek not etti. Başkan Sargın tüccar ve çiftçilere akşam saati olması nedeniyle kendi elleriyle sıcak çorba ikram etti.

 

Öncelikli hedeflerinin arasında tarımı ve çiftçiyi geliştirmek olduğunu dile getiren İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, yaptığı açıklamada “2016-2017 sezonunun tüm çiftçilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bölgenin en iyi zeytinlerinin yetiştiği ve ilçemizin ekonomisine de büyük bir girdi sağlayan zeytin halkımızın çoğunluğunun da geçim kaynağı. Bizler de bunun öneminin farkında olarak kırsal kalkınmaya ve çiftçimize yönelik yatırımlar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Bir çok nokta da hayata geçirdiğimiz Zeytin Alım Merkezleri, Sebze ve Meyve depolama alanları, sulama depoları çiftçilerimize kolaylıklar sağlıyor.Bu akşamda Boyalıca Mahallemiz de çiftçilerimiz ve tüccarlar ile bir aradayız.Burada görüyoruz ki Büyükşehir Belediyemizin katkılarıyla hayata geçirilen Hal Binası da çiftçilerimize büyük kolaylık sağlıyor.Zeytin bizler için, İznik, için, insanımız ve ekonomimiz için önemli bir tarım ürünü.Bu vesileyle ben tüm çiftçi kardeşlerime bol mahsullü, bereketli ve hayırlı kazançlar diliyorum” dedi.

 

Çiftçi ve Tüccarlar ise Belediye Başkanı Osman Sargın’ın ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirirken, sıcak çorba ikramı için teşekkür ettiler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.