Havadis16.com - 21 Ekim 2018, Pazar

Zırhlıoğlu öğretmene kadro sözü verdi

5 Haziran 2015
Zırhlıoğlu öğretmene kadro sözü verdi için yorumlar kapalı
Zırhlıoğlu öğretmene kadro sözü verdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bursa milletvekili adayı Fevzi Zırhlıoğlu, atama bekleyen öğretmenlere kadro sözü verdi.
Seçim çalışmalarına devam eden Fevzi Zırhlıoğlu, Yıldırım Vatan Mahallesi’nde karşılaştığı ve kendisine 8 yıldır tayin beklediğini ifade eden beden eğitimi öğretmeni Afşin Anırat’a ve atama bekleyen yüz binlerce öğretmen adayına, kendilerini iktidara taşıdıkları takdirde kadro açacaklarını söyledi.
Türkiye’nin her kesiminin olduğu gibi öğretmen adaylarının da büyük sıkıntıda olduğunu söyleyen Zırhlıoğlu, “Ülkemizde atanamayan yüz binlerce öğretmenimiz var. MHP ülkemizde büyük bir sıkıntı olan istihdam meselesini çözmeye kararlı. Atanamayan öğretmenler kademeli olarak çok kısa bir sürede göreve gelecek, çünkü çok sayıda öğretmensiz okulumuz mevcut. Sadece atanamayanlar değil, çok çeşitli özelliklerde atanamayan bu öğretmenlerimizin tamamı kadrolu ve milli eğitime bağlı öğretmenler olarak görev yapacaklar. Bu MHP’nin sözü ve taahhüdüdür. Bu işi başarabilmek için bize yetki verilmesi lazım. Bu seçimler boyunca da vatandaşlarımıza yapacaklarımızla ilgili bilgileri aktarıyoruz. Bize bu görev verilirse bu meseleleri kökünden çözeceğiz” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.