Havadis16.com - 24 Mart 2018, Cumartesi

Zirve yolunda mahsur kaldılar

13 Aralık 2016
Zirve yolunda mahsur kaldılar için yorumlar kapalı
Zirve yolunda mahsur kaldılar

Bursa’da lüks araçlarıyla Uludağ’ın zirvesine çıkmak isteyen 3 genç, bir anlık dalgınlığın sonucunda kara saplandı. Yaklaşık yarım saat yardım bekleyen gençler, kendi imkanlarıyla kurtulmaya çalıştı.

Kış turizminin gözde merkezlerinden Uludağ’da kar kalınlığı 50 santimetreye ulaşırken, kar yağışı zirve yolunda da etkili oldu. Günübirlik Uludağ’a çıkmak isteyen sürücüler, araçlarına zincir takarak yollarına devam ederken, bazı sürücüler ise yoğun tipi sebebiyle zor anlar yaşadı. Lüks araçlarıyla zirveye gezmek için çıkan 3 genç, bir anlık dalgınlıkla yol kenarındaki kar birikintisine saplandı. Aracın karın içinden çıkarılması için yaklaşık yarım saat yardım bekleyen gençler, daha sonra bir büfeden buldukları kürekle karı temizlemeye çalıştı.
Öte yandan, yoğun kar yağışı sebebiyle bir süredir devam eden yol çalışmalarına da ara verildi.
Kar yağışının aralıklarla devam etmesi beklenirken, önümüzdeki haftadan itibaren hizmete girecek olan otellerin ve kayak pistlerindeki çalışanların da yüzü güldü. Otelciler ve yetkililer önümüzdeki haftadan itibaren zirvenin yoğunluk yaşayacağını açıkladı.
Uludağ’ın zirvesinde ise hava sıcaklığının en yüksek eksi 4, en düşük ise eksi 15 derece olması bekleniyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.