Havadis16.com - 16 Ocak 2019, Çarşamba

Zor yerden sordu Kılıçdaroğlu terledi

30 Ekim 2015
Zor yerden sordu Kılıçdaroğlu terledi için yorumlar kapalı
Zor yerden sordu Kılıçdaroğlu terledi

Yamaç Çakır (9) isimli bir çocuğun, “Mutluluk dolu geleceği nasıl inşa edeceksiniz?” sorusuna CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, daha iyi bir gelecek adına CHP’nin iktidar olması gerektiğini belirterek,“Siyasilerin bu vaatleri yerine getirebilmeleri için senden biraz daha yaşça büyük olanların bize oy vermesi gerekiyor. Sen anneni, babanı varsa ağabeyini ikna edebilirsen galiba biz bunu becerebileceğiz” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kadıköy’de gerçekleştirilen “Kemal Kılıçdaroğlu ile Biz Bize” isimli programda gençlerin sorularını yanıtladı. Gençler, insan haklarından basın özgürlüğüne kadar birçok konuda CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na sorular yöneltti. Programa katılan 9 yaşındaki Yamaç Çakır isimli bir öğrenci ise sorduğu soruyla Kemal Kılıçdaroğlu’nu terletti. Çakır’ın,

“2006 yılında doğdum ve doğduğumdan beri bu ülkede bombalar patlıyor, ben geleceğimden endişeleniyorum. Benim gibi geleceğinden endişelenen çocuklar için ahlaklı, mutluluk dolu geleceği nasıl inşa edeceksiniz?” sorusuna Kemal Kılıçdaroğlu şöyle cevap verdi:

“Söylediklerini inşa etmek için çaba harcıyorum. Gençlerin özgürce dolaşabilecekleri, meydanlarında, sokaklarında, caddelerinde, tarlalarında özgürce dolaşabildikleri, önlerinde herhangi bir yasağın olmadığı bir Türkiye’yi inşa etmek siyasilerin görevi. Ama bu vaatte bulunan siyasilerin bu vaatleri yerine getirebilmeleri için senden biraz daha yaşça büyük olanların bize oy vermesi gerekiyor. Sen anneni, babanı varsa ağabeyini ikna edebilirsen galiba biz bunu becerebileceğiz.”

Program sonunda Kılıçdaroğlu, gençlerle selfie çekti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.